kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
8.5.2009 / 2. Valašský pohár XC, Valašské Klobouky

Na náročné trati s mnoha nástrahami, vedené částečně přímo ve městě, pokračoval ve Valašských Kloboukách stále oblíbenější seriál XC závodů pro děti, mládež, ale i dospělé.

I pro druhý díl letošního Valašského poháru objednali pořadatelé krásné počasí, což opět znamenalo velké množství startujících a příjemně strávený závodně-společenský den.

V dresu Superior Riders se na trať nejdříve vrhnul kapitánský synek Vojta, kterému radost po nepříliš povedeném závodě spravil až obří chuchvalec cukrové vaty, kterou mu jeho starší týmoví kolegové pouze tiše záviděli. Jejich čas přišel tentokrát, kvůli brzkému vyhlášení nejmladších kategorií, až poměrně pozdě odpoledne.

Na startovní čáru se do první vlny postavil kromě Martina i Liborek, za nimi nechyběl mezi staršími muži kapitán Bory. Po startu převzal taktovku závodu nejdříve Karel Videcký následovaný Humrem, Tomem Satinským a domácím Milanem Zvonkem. V průběhu závodu se pak předseda Superior Riders dokázal odpoutat od svých pronásledovatelů, sotva si však vybudoval solidní náskok, rozřízl zadní plášť o skleněný střep. Systém No-Flats dokázal velkou díru po čase sice zacelit, přesto musel Martin s podhuštěným kolem výrazně zpomalit a přepustit vedení soupeřům. Zatímco Tomáš neohroženě mířil za vítězstvím, sváděl urputný boj o stříbro Karlos s Milanem. Po Karlově zdrcujícím nástupu se zdálo být rozhodnuto i o dalším pořadí, opět ale zaúřadovala smůla - defekt potkal v jednom z posledních sjezdů i Karla, který tak nakonec skončil 4. poté, co jej stihl předjet i Martin.

Liborek, který je spíše vytrvalostním specialistou, potěšil vynikajícím startem a dravostí v úvodních kolech, nakonec lehce povadl a dokončil na konci první desítky. Závodu zkušených dravců dominoval starý lišák Červeňák, který svému bývalému stájovému kolegovi Borymu tentokrát nedal sebemenší šanci. Jirka však srdnatě bojoval a v cíli mu patřila 2. příčka.

Nehezkým činem sváteční den završil libohlasý spíkr závodu Tomáš Rudle, který se v zoufalé snaze přilákat na start jakéhosi maratonu v chřibských kopcích co nejvíce kvalitních závodníků, odhodlal k jejich únosům. Jednou z obětí jeho všetečných chapadel se stal i kapitán Bory, kterého si Riders vybojovali zpět až po divoké automobilové honičce plné čené magie a okultního divadla.

Exklusivní bonusovou fotogalerii zpracovala pro Superior Riders opět slečna Romana - děkujeme.

 

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet