kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
6.6.2009 / KPŽ Jistebnický kancionál - Husité přitvrdili!

Kompletní sestava Superior Riders se letos poprvé představila na jistebnické etapě seriálu Kolo pro život, která se konala v tradičním červnovém termínu, netradičně na pozměněné trati a za chladného počasí.

Riders vyrazili do kraje rybníků, Husitů a Rybaříků již v pátek a rozhodně toho nelitovali. Ve dveřích sympatického penzionu Hůrka, který leží téměř na trati závodu, je již čekali kolegové z opavského Přímotopu, všichni svorně nasoukáni do cool trendy kompresních podkolenek. Po krátkém přivítání vyrazila ještě celá početná banda na projížďku první části trati a následnou prezentaci.

Sobotní ráno přivítalo všechny studeným počasím a zataženou oblohou. Déšť naštěští se svým ántré stále otálel a umožnil tak klukům důkladné rozjetí před očekávaným rychlým závodem. Ten odstartoval z malebného jistebnického náměstíčka v pravé poledne. Nedlouho po startu, který nejlépe zvládl rekonvalescent Victor, se na čele utvořilo skupina hlavních favoritů závodu, kterou tentokrát doplnil i Humr jedoucí na SUPu s pevnou karbonovou vidlicí 1ONE , což byla pro tento typ trati optimální kombinace. Krátce po prvním okruhu čekala na jezdce první rychlostní prémie, která se stala kořistí dvojice uprchlíků z Volvo Auto Hase. S krátkým odstupem, za mohutného povzbuzování paní domácí, která zde zároveň šéfovala občerstvovací stanici, prosvištěl prémií i Martin vedoucí skupinu pronásledovatelů. Srdce místních obyvatel si však svým lidským přístupem k závodění plně získal Homouš, který si zde krátce poklábosil, pochválil chlebíčky a vydal se do udatného boje s druhou půlkou závodu...

...ta byla ve znamení překvapení ze změny trasy, která nově přinesla několik vydatných stoupání v okolí lyžařského areálu Monínec, díky nimž si mnoho jezdců vyškrtla Kancionál z kalendáře leteckých dnů a přiřadila ji mezi bikemaratony.

Závod zcela ovládli jezdci Volva - Ivana Rybaříka doplnili na bedně i dva jeho takticky jedoucí kumpání. Superior Riders dokončili v pořadí: 6. Humr, který po lehkých technických problémech musel v polovině závodu opustit vedoucí skupinu, 18. byl po tradičně výborném výkonu Zajda, kterému jen těsně utekla bedna v kategorie M 19-29 ( 4. ), velkou radost nám udělala dvojice Bory - Petr G., kteří dorazili na 24.resp. 25. místě, což jim vyneslo stříbro a bronz v kategorii Nad 40 let. 41. dorazil Marek, 60. Homouš. Příjemný byl závod pro Liborka, ktrerý udělal ohromnou díru do pláště právě při průjezdu kolem penzionu a po ráfku dojel přímo do pelíšku.

Vyhřátý pelech byl i důvodem absence Jirky s Petrem při vyhlašování vítězů kateorie nad 40 let, kteří do deštěm smáčeného areálu závodu dorazili pozdě. Místo opakování ceremoniálu vzali za vděk alespoň bedně po boku nejrychlejší juniorky.

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet