kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
13.6.2009 / KPŽ Orlík Tour, Vystrkov

Kromě rožnovské Petyša Tour měli Superior Riders i čtyřčlenné zastoupení v dalším díle seriálu KPŽ. Barvitou reportáž z výletu na Orlík má tentokrát na svědomí Liborek...

Další štací závodníků Superior Riders se stal závod kpž Orlík tour: malebná krajina kolem Orlické přehrady, písčitá pláž, skvělé zázemí a poměrně atraktivní dva okruhy byly příslibem pěkného bajkování. Riders tentokráte přijeli vdosti prořídlé sestavě, chyběli v Rožnově závodící Humr s Victorem a Hepoškem a taky tatíček týmu Marek, jenž měl neodkladné domácí povinosti.

Vskutku příjemné ubytování v malém penzionku ještě dolaďovala parta Přímotopu z Opavy, jenž se stává skvělým doprovodem na cestách Superior Riders. Večerka končila privátním promítáním Kill Billa 1, jehož hlavní hrdinku Umu Thurman můžete spatřit od prvního prosince vkase na horské chatě Solaňka. Noc plná podivných zvuků linoucích se zpelechu kapitána Boryho nedala příliš spát Liborkovi a Zajdovi, jenž se společně s Petrem G. několikrát sešli na místních záchodcích a hledali řešení této bezvýchodné situace. Naštěstí burácení pominulo a všichni se dospali rána.

Sobotní dopoledné závodníky přívítalo velkou porcí slunce a přijemnými teplotami. Vše probíhalo tak jak má, jen se zde vyskytl úchylný slovák údajně žijící pouze ve Zděchově nebo Praze a v nechvalně známém bílo-růžovém dresu komplikoval život nejedené osobě. Jeho odchyt se ovšem nezdařil a tato osoba byla dokonce zahlídnuta i mezi závodníky na trati. Komplikace se nevyhnuly Zajdovi vracejícímu se zprojížďky kdy nemile prořízl plášť svého kola a byl nucen rychle jednat. Zde patří velké poděkování a klobouček dolů před výkonem hlavního šefmechanika KPŽ pana Pulpána, jenž během několika minut bezvýznamného dofukování nakonec Zajdovi zprovoznil velocipéd a ten se tak mohl přesně třicet vteřin před výstřelem postavit na startovní čáru. Hned po startu se vepředu utvořila vedoucí skupinka ve které nechyběl nikdo zfavoritu a také pozdější vítěz Jaroslav Kulhavý. Těsně za touto skupinkou se pohybovali i všichni členové Superior Riders. Nejblíže kvedoucímu jezdci se držel Libor, jenž si ovšem při vjezdu do druhého kola nevědomky přidal navíc část okruhu zdětských závodů a musel se prokousávat zpět ke ztraceným pozicím. Dostihl skupinku ve které nechyběli Petr G. lehce poznamenán pádem a švihák Zajda jenž urputně bojovali se soky ve své kategorii. Pár vteřin za nimi se pak pohyboval Bory jistící vše co se děje před ním ze zadu.

Do cíle už se toho moc nezměnilo, první se zde objevil Libi a to na 20. pozici a 3 vkat., následován Peťou G. jenž nepřetrhl svou šňůru podiových umístění a zaslouženě vyhrál svou kat. Na 23. místě a 5.v kat. dojel Zajda a na 32. místě a třetí vkategorii dorazil Jirka.

Vítězem se stal Jaroslav Kulhavý (Rubena Specialized), druhý dojel Václav ježek (Alpine pro - Author team) a třetí Michal Bubílek (Merida BIKE RANCH) VŽenách zvítězila Bára Radová (Studio 2001 X-POWER) před druhou Petrou Kottovou (Volvo auto Hase team) a třetí Jitkou Pěničkovou (Author masters)

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet