kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
13.6.2009 / Galaxy Petyša Tour - Doma opět vítězně!

Že není potřeba hnát se za kvalitně obsazenými a dobře zorganizovanými závody přes půl republiky potvrdil další ročník rožnovské Petyša Tour - patrně nejnáročnějšímu zastavení Galaxy série.

Na trať závodu, který povodí závodníky po krásných, ale přenáročných beskydských kopcích se vydali i zástupci týmu Superior Riders - krátkou, 30 km variantu závodu zvolil rekonvalescent Victor, Humr se skoroinženýrem Rádisem se s nemalými ambicemi postavili na start 58 km dlouhých galejí.

Ten proběhl v pravé poledne od rožnovského kina a hned v úvodních stoupáních začalo být pelotonu zřejmé, že známý stratég Humr zapomněl na precizně propracovanou taktiku a nechal promluvit hrubou sílu. Jediný, kdo plánovaně nepodlehl jeho ataku, byla mladá naděje týmu Oldo, Specialized! Matěj Brož, se kterým tak Martin vytvořil mocnou dvojici. Oba závodnící spolu projeli horskou prémií pod Javodníkem, ve stoupání z Pinduly do Pusteven si však Matěj prožil krizi, která jej odsunula až na konečné 6. místo v cíli.

Předseda z nastoleného tempa nepolevil a na konto si připsal po Silesii další vítězství na domácím závodě. S nevelkým odstupem za ním projel cílem i démonický David Koziel a tradičně skvěle jedoucí Minipavel Žák. Ženám kralovala primadonna Kamila, čímž opět upozornila na rostoucí ambice svého necudného spolku. Z Homouše sice ve stoupáních neukápla ani kapka potu, zato ve sjezdech zajel Bouďasovi půjčené karbonové Tufa pořádně do rychla a cílem projel na 43. místě, těsně před velezkušeným matadorem Jiřím Buksou.

Krátká trať byla zcela ve znamení valašských závodníků, z nichž nejrychlejší byl člen oranžového komanda Karlos Videcký. Na bedně jej doplnil Robert Solanský a Béďa Černobíla. Hned za těmito mladíky proťal cílovou pásku Láďa Křenek, který v posledních metrech závodu pokořil Victora.

Tradičně vydařenou akci zakončil tradiční večírek, korunovaný tradiční akcí 1000+1 splav. Nejlépe si s rozvodněnou Bečvou poradil tradičně Homouš na svém SUPu.

Fotogalerie kulhavé Anežky

Fotogalerie Mirka Chládka

 

 

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet