kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
20.6.2009 / KPŽ Olomoucká 50, Dolany

Dolany, malou, ale cyklistům díky jednomu ČP XC ne neznámou obec, o uplynulém víkendu opět zaplnili tvorové v přiléhavých elasťácích - z blízkých Bělkovic se sem přesunulo zázemí Olomoucké 50.

Místo startu tradičního závodu KPŽ pořádaného klanem Kaňkovských však nebylo jedinou novinkou - částečně pozměněna byla i trať rychlého závodu. O největší změnu se však postaralo počasí, které bylo značně "nebuřinkovské". Po nočních lijácích již sice z oblohy žádná voda nepadala, slunce však příležitost zalesknout se na lysých nohou bikerů také nedostalo. Častým jevem byla díky nízké teplotě naopak tzv. husí kůže ( enlis kapilaris ).

Na startu ani tentokrát nechyběly barvy Superior Riders, tentokrát reprezentované čtveřicí Bory, Petr G., Liborek a předseda Humr o jejichž precizní servis se staral týmový pohunek Lubohlav ( v zahraničním tisku známý rovněž jako Lubohněv, Porňák či Tuči ) spolu s legendou valašského bikingu Tomem Porubským. Pro fotografické služby byla tentokrát vylosována ratolest Petra G. slečna Lucie.

Po výstřelu na čele závodu rychle vykrystalizovala skupinka největších favoritů, v níž nechyběl ani Humr, který opět přesvědčil o tom, jak rychlý dokáže jeho SUP s pevnou karbonovou vidlicí 1ONE být. Martina bohužel ve sjezdu k bělkovickému brodu postihl únik vzduch z předního pláště, který jej donutil zastavit a dofukovat. Nemohl tak být svědkem dalšího statečného boje pozdějšího vítěze závodu Vency Ježka a Bouďase s několikanásobnou přesilou jezdců Volva. Naskočil ale do skupiny s Matějem Brožem, se kterým po dramatickém spurtu obsadil 8. a 9. místo.

Neztratili se ani ostatní Riders - naopak: Liborek předvedl v brodu úchvatnou akrobatickou show včetně prvků jako salto-mortále apod. a ještě mu zbylo dost sil aby proťal cíl na vynikajícím 18. místě celkově ( 4. v kategorii M19-29 ). Petr G. opět kraloval kategorii nad 40 let ( 19. celkově ) a vysokou výkonnost čtyřicátníků v černých dresech potvrdil kapitán Bory 3. místem ( celkově 28. ).


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet