kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
29.7.2009 / KPŽ Chrudim - výstava zemědělských strojů

Početná skupina Rajdrů si to opět namíříla na závod KPŽ a to do zemědělské oblasti a sice Chrudimi. Týmu chyběl pouze předseda Humr, jenž sbírá poslední vzorky H1N1 v mexických usedlostech a jeho mise kvapem spěje ke konci. Ubytovací referent Victor nezklamal a ubytování hned na náměstí s televizi a přepychovým koberečkem klukům udělala velkou radost chyběl jen sušák na tretry, mačkadlo česneku, pračka řetězu, montážní stojan a DVD přehrávač.

Nabitý program Riders začal už v pátek. Hned po příjezdu byli přizvání ke čtrnáctému sjezdu vyznavčů zemědělské techniky pod záštitou předsedy JZD Chrudim Karla Makeše a kromě spousty traktorů, žacích stroju, rypadel, kultivátorů, secích zařízení, obraceček sena, pluhů, radlic, balíkovačů, feldšmíd, skulovaček, sběracích vůzků a postřikovačů, zde bylo možné shlédnout obrovské monstra přízemního, zemědělského odvětví - kombajny. Pro Vikiho neoblomnou prosbu a pro splnění jeho dětského snu, byli Riders poctěni ukázkou dvou typů kombajnu John Deere Z2064HM s vyklápěcí lištou R2 a Class Jaguar 900 s velkokapacitní nádobkou ostřikovačů skla. Neuvěřitelnou podívanou přerušilo, až bouřlivé kašlaní astmatického Radimka, který vdechl zatím neznáme těleso. Výstavou večerní program nekončil, na náměstí místní občané na počest příjezduRiders zorganizovali promítaní a zvolili tématicky film Limonádový Joe. 

Sobotní ráno nás vzbudil lehkýdeštík a na start dlouhé trati se v 8:15 pomalu stavěli vytrvalci Marek, Jirka, Homouš a Zajíc známý spíš jako Michalis (v minulosti byl totiž trestan za opakované osahávání hlodavců v ZOO Lešná - odtud Zajíc). Jejich počínání na prvních kilometrech bedlivě sledoval Viki, jenž se s týmovým vůzkem VW Sharan staral o technickou podporu a dulěžitý přísun živin. V11 hodin se pak vydal vyzvednout nervozně pobíhajícího Libora, který měl již za sebou 6 návštěv místní kavárny. Uderem 12 hodiny na místním orloji odstartovala rychlostně založená část družstva ve složení Petr G., Viki a Libi. Hned na dvanáctém kilometru se zpředních pozic musel odporoučet nesympatický Peťa G. jenž defektil - nečekal ovšem dlouho a své zadní kolo mu getlemansky propůjčil Viki, jenž byl tímto činem odsouzen k ukončení závodu. Petr se nakonec však cíle nedočkal,v závěrušpatně odbočil na místní komunikaci a vletěl se svým strojem přímo do chřtánu balíkovacímu stroji (pro vyproštění museli být přivolaní hasiči). Kratkou trať tak dojel jen Liborek a to na 18. místě celkově a 3.v kategorii. Tuhý boj se odehrával i na dlouhé trati, jako první se vcíli objevil Zajíc (Michalis), tomu patří 9. příčka celkově a 4. v kategorii a chvílipo něm dojela smolná dvojice postižená defekty Jirka a Marek na 18. a 19 místě celkově a 3. a 4. místě v kategorii.Mára bojoval s nástrahami tratě jako opravdový mariňák, když po defektu a zlomené přehazovačce absolvoval několik kilometru po svých.

Vítězem dlouhé tratě se stalOndra Fojtík, který druhému v pořadí ujel o bezmála 20minut. S 50km tratí se nejlíp vypořádal novopečený mistr ČR Grande Paolo Boudný spolu s týmovým kolegou Jirkou Numi Novákem ze stáje Odlo Specialized (čti spešllajzd) a stejně jako na mistráku dorazili společně na 1 a 2 místě.

Po vyhlášení výsledků musela Opavská posádka urychleně opustit areál závodu a vyrazit směr domovina. Marka totiž čekal sraz letky u které sloužil v Afganistánu.

 

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet