kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
15.8.2009 / Rusavská 50, Rusava

Hostýnské vrchy, domovský revír obra Drásala, po měsíci opět zaplnili cyklisté - téměř tisícovka se jich sešla na startu dalšího ročníku Rusavské 50.

Prosluněné ráno na Rusavě začalo malým dopravním kolapsem.  Nebývalé množství účastníků však překvapilo i samotné organizátory a vynutilo si dokonce půlhodinový odklad startu. V 11:30 již bylo vše nachystáno a místní starosta vypustil výstřelem z pistole mnohasethlavý dav cyklistů vstříc padesáti kilometrům nádherné, jezdivé a velice rychlé trati.

Hned na vrcholu úvodního stoupání poodjela dvojice hlavních favoritů - čerstvý mistr republiky Grande Paolo Bouďas a Ondra Fojtík, které stíhala početná skupina v čele s Humrem, který si na Rusavě odbyl závodní premiéru po návratu z Mexika a úspěšné léčbě prasečí chřipky. Po stoupání na Tesák za vedoucím duem vykrystalizovala trojice Humr, Brožík a skvostně vychystaný Ondra Kobliha. Cílovou pásku nakonec protnul jako první Bouďas těsně před Fojou, fanouškům Superior Riders udělal radost Martin, který se o 3. místo nenechal připravit ani vychytrale jedoucím Koblížkem. Velký podíl na jeho úspěchu měli týmoví kolegové Liborek se Zajdou, kteří se na svých silničních SUPicích hbitě přesunovali podél trati a precizně naučenými motivačními frázemi zdvihali předsedovu závodní morálku...

Příjemnou atmosféru v cíli dotvářela řada stánků s občerstvením, dvojice renomovaných spíkrů - závodníků Pavel Mrázek a Tom Rudle a o vzrušení se staraly nejen spoře oděné slečny, ale především všudypřítomné nebezpečné vosy topící se v Kofole. Povedený závodní den vyvrcholil vyhlášením vítězů, bohatou tombolou a prý i povedenou večerní párty.

Rusavská 50 si díky skvělé organizaci, atraktivní trati, příjemné atmosféře a nádhernému prostředí Hostýnských vrchů rozhodně zaslouží místo ve Vašem kalendáři závodů pro následující rok - v kalendáři týmu Superior Riders je její další ročník zapsán již nyní.

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet