kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
17.4.2010 / Chřibská 50, Roštín

Zahajovacím závodem bikové sezóny Superior Riders bývá tradičně příjemný závod napříč chřibskými lesy. Ani letos tomu nebylo jinak a na Riders se na start Chřibské 50 postavili ve staronové sestavě.

Do Roštína dorazily nejen stálice setavy Zajíc, Victor a Humr, ale i nové posily týmu Matěj Brož a Jan Směšný. Závod byl také premiérou pro jedinou týmovou zástupkyni něžného pohlaví. Zkušení matadoři Marek a Petr G., stejně jako Liborek, se rozhodli svůj vstup do sezóny ještě odložit a doladit formu silničním tréninkem.

I přes velké úsilí pořadatelů z Cyklosportu V+P trať těžce poznamenaly vytrvalé deště minulých dní. Život jezdcům však nekomplikovaly pouze tuny smrdutého a vysoce abrazivního chřibského bahna, ale především všudypřítomné prachové částice vyvržené islandskou sopkou. Ty ve vyšších rychlostech nemilosrdně opískovávaly lak rámů i skla brýlí neamerického původu a při styku s rozžavenými brzdovými kotouči je obalovaly sklovitou taveninou. Sopka pod ledovcem Eyjafjallajökull mohla i za navigační problémy jedinců zvyklých na orientaci podle kondenzačních čar na obloze. Ti v posledních dnech jen marně civí na neposkvrněnou oblohu.

Závod byl letos dramatický hned od smého začátku, když v úvodním asfaltovém stoupání zaútočilo trio Fojtík-Fojtík-Mareš a jedinými, kdo tento nástup dokázal dlouhodobě akceptovat byl Humr a Brožík. Neohrožená dvojice Riders pak nejen udolala úřadujícího mistra republiky na silninici, alespolu s Ondrou Fojtíkem vydržela na čele závodu až do chvíle, než Matěje potkaly technické problémy. Martin zústal aktivní mnohem déle, ke konci závodu se u něj však projevilo lehké tréninkové manko a kontakt se špicí ztratil. Okolo desátého místa satečně bojoval Zajda s Honzou Směšným, který svým výkonem všechny mile překvapil.

Cílem nakonec nejrychleji projel Ondra Fojtík, Humr dokončil jako 5.,což mu vyneslo 2. místo v kategorii, 11. byl Zajda, těsně před Honzou. 20. nakonec dojel Brožík a Victor jen těsně nesplnil své předsevzetí vyhrát, když po vleklé nemoci obsadil 99. místo. Statečně a technicky vyzrále jedoucí slečna Dominika obsadila při své závodní premiéře 293. místo z více než 600 startujících. Kompletní výsledky naleznete zde.

V cíli čekal na všechny účastníky nejen mrázkovsky perfektní spíkr Pavel Mrázek, ale i spousty dobrého jídla, pití, vyhlášení vítězů a bohatá tombola. I letos skončila Chřibská 50 happy endem - hluboké tržné rány po napadení vzácným exemplářem chřibského šavlozubého psa se pomalu zacelují a i týmové dresy se pilným hospodyním podařilo uvést do púvodního stavu. Nezbývá než se těšit na další ročník.


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet