kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
19.6.2010 / Bikemaraton Sulovské skaly, Sulov SK

Malebné Sulovské skály nejsou pro Superior Riders neznámou destinací. Martin s Viktorem se do srdcí místních obyvatel nesmazatelně vryli již v roce 2008, letos, po roční pauze, měl černobílý tým ve startovní listině zdejšícho bikemaratonu opět zastoupení.

Deštivé a chladné sobotní ráno připomnělo pamětníkům loňské bahenní peklo a značně se také podepsalo na počtu startujících. Nejodvážnější jedince však rozmary přírody neodradily a odhodlaně se řadili na startovní čáru. Superior Riders reprezentovalo to nejmenší a největší, co týmová soupiska dokáže nabídnout - tetu Dominiku a Homouše... Zatímco kráska se postavila na start nejkratší 28 km trati, neohrožený zvíře sršelo odhodláním pokořit dospělejší, 95 km dlouhou, variatu závodu. Do Sulova přicestoval i předseda Humr, kvůli přítomnosti dopingových komisařů SSC však svůj první start po nešťastné záměně medikamentů raději ještě odložil.

Bahenní drama vypuklo po 9. hodině startem nejdelší trati, po níž následovaly kratší varianty. Vůbec prvním klientem sofistikovaných polních sprch byl Tomáš Najser, který svůj první start po vleklé nemoci (ze spárů Smrtky jej zachránila až virgule tajemného opavského léčitele) přetavil v suverénní pětisekundové vítěztví. Důvod k oslavám měla také teta Dominika, která projela cílem jako 2. zástupkyně něžného pohlaví a vítězka kategorie žen. Skvělým výkonem potěšilo i duo zkušených matadorů z DT Swiss, kteří na 50 km trati vybojovali 2. (Bory) a 3. místo (Červeňák).

Zlatým hřebem dne byl však dojezd nejdelší trati - na fantastickém 3. místě a ztrátou pouhých 12-ti minut na démonického Davida Koziela dorazil na sulovské náměstíčko Homouš selající těžko identifikovatelnou hroudu bahna.

Dík za krásné závodní zážitky patří všem udatným závodníkům precizním pořadatelům a v neposlední řadě také zázemí nové limuzíny spřáteleného týmu Bike One.

V neděli se u našich východních sousedů konala další významná biková akce - XC závod kategorie E1 v Dohňanech, z něhož přinášíme obsáhlou fotogalerii


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet