kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
3.7.2010 / Bikemaraton Drásal, Holešov

První prázdninová sobota patří již tradičně jednomu z nejstarších, nejnáročnějších a rozhodně i nejkrásnějších bikemaratonů u nás - Drásalovi.

Všechny tyto superlativy přilákaly na start 17. ročníku téměř kompletní sestavu Superior Riders a to včetně dámských posil a dokonce i dlouhodobě absentujícího předsedy Humra. Chyběl tak pouze Brožík, kterého zmohlo náročné alergologické vyšetření.

Z holešovského náměstí odstartovala v ranním slunci nejdříve dlouhá, 115 km trať a o hodinu později ji následovala i krátká, 53 km, varianta. Suché letní počasí minulých dní slibovalo rychlou trať a možná i traťové rekordy.

Nejdříve se v zahradách holešovského zámku objevili závodníci krátké trati. Z Riders to byl nedříve 18. Petr G., který tak ovládl kategorii M40. Na 35. místě proťal cílovou pásku "muž z plakátu" Victor a 53. dokončil Liborek. Technické problémy bohužel postihly Honzu, jehož vítězství na náročné trati Rampušáka minulý víkend slibovalo kvalitní výsledek. Po problémech s řetězem nedokončila ani teta Dominika a Victorova cvičitelka Jana, kterou v hostýnských vrších pro změnu schvátilo vedro.

Na dlouhé trati si nejlépe počínal překvapivě Humr, kterému v první třetině závodu úspěšně sekundoval Zajíc alias Michalis. Nedaleko za touto dvojicí drtil soupeře nebezpečně rychlý Homouš a Mára. Právě Markův vrchařský projev v náročném stoupání Prženských pasek sliboval drobné přeskupení sil. V cíli tak byl nakonec nejdříve navrátilec Humr na 14. místě, 26. místo patřilo Markovi, který tak ukořistil bronz v kategorii M40 a 31. dojel Zajda těsně následovaný Homoušem, jehož výkonnost nutí týmové stratégy k úvahám o jeho opětovném začlenění do sestavy A. S nástrahami náročné trati a modrobílou přesilou se letos nejlépe vypořádal sympaťák Džobr - gratulujeme!

Nebývale rychlá trať, skvělé zámecké zázemí a bezchybná organizace udělala i z letošního ročníku kultovního Drásala nezapomenutelný zážitek. Nezbývá než se těšit na další, již 18. ročník.

Kromě tradiční týmové fotogalerie se tentokrát můžete opět pokochat i fotkami necudné slečny Romany

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet