kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
10.7.2010 / KPŽ Karlštejn tour, Praha

Týden po takřka domácím Drásalovi zapojili Superior Riders opět maringotky a vydali se na cesty. Tentokrát kočovali ku Praze na další díl KPŽ.

Páteční cestu úderné skupiny A prodloužila zastávka na natáčení druhé řady oblíbené studentské ságy F.L.Věk na Strojní fakultě VUT v Brně, kde měl Martin drobnou roli v díle VII (Vlastenec Rolf promuje). Po odlíčení a vrácení kostýmů již cestě do Prahy nic nebránilo... tedy až na ulomenou poloosu týmového vozu, kterou však zručný strojař Zajíc velice sofistikovaně opravil americkou páskou, která nechyběla ani na palubě Apolla 13.

Přepravu týmového inventáře zajistil nový furgon jednatele Victora a tak zatímco Zajda ležel v Brně pod Touranem, vyrůstaly již v areálu chuchelského dostihového závodiště, tvořícího centrum závodu, černé týmové stany Superior Riders. Večer se pak tým odebral do osvědčeného hotelu U dvou čarodějnic, kde strávil klidnou noc. V prvních paprscích sobotního slunce Zajda s Matějem namontovali novou ploosu expresně přes noc vyrobenou Strojírnami Slivenec (děkujeme), načež se všichni vydali do Chuchle, kde byl v tropickém vedru atakujícím letité klementinské rekordy závod v pravé poledne odstartován.

Samotný průběh závodu není tentokrát potřeba příliš popisovat. Silná konjunkce Marsu s Neptunem nevěstila pro členy týmu (svorně narozené ve znamení panny) nic dobrého a ti se tak zchváceni tropickým vedrem pohybovali na doslova hanebných příčkách. Vyjímkou nebyly ani nevýrazné výkony cvičitelky Jany a tety Dominiky, které jediné nejsou panny. Pomyslnou třešničkou na dortu se stala devastace Humrova řadícího bowdenu po ataku neznámého soupeře... Po dohodě s dozorčí radou týmu tak výsledky jednotlivých členů tentokrát nezveřejňujeme. O to větší radost nám udělalo vítězství Kristiána Hynka sedlajícího téměř totožný stroj jako Superior Riders.

Zpáteční cestu zpestřila řada soutěží, které suveréně ovládl hrdina tohoto článku Zajíc, (jehož nebýválé štěští v tak astrologicky nepříznivém dni vyvolalo dohady, zda je také vůbec panna). Ten dokázal zvítězit nejen v klání o nejlepší fotku Golema (na jeho snímku pořízeném v rychlosti 132 km/h je patrný dokonce i šém!!), ale vyhrál také rychlostní klání v pojídání mrkve (13 ks/min., vč. natě!!) a den završil světovým rekordem v počtu kol naloženýc do liftbacku Mitsubishi Carisma (7 SUPů!!).

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet