kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
16.7.2010 / MČR XC, Kuřim

Vrchol domácí sezóny královské disciplíny cross country hostila letos rychlá trať v Kuřimi u Brna. Jinak převážně maratonskou sezónu si sem přijela zpestřit i část týmu Superior Riders ve složení Brožík, Honza, Victor a Humr (nechyběly ani asistentky Jana a Dominika).

Vše začalo již v pátek výstavbou týmového zázemí, tréninkem na rychlé, netechnické, ale rozhodně ne jednoduché, trati a sledováním atraktivního závodu štafet. Večer zakončila večeře v restauraci s vlastní obsluhou a do pelechů se ulehalo v domáckém prostředí malého penzionku.

Zatímco sobotní program zahájily svým závodem žákovské kategorie, ve stanu Superior Riders se pod speciálními maskovacími plachtami Park Tool připravovaly prototypové stroje modelového roku 2013. Čilý ruch okolo montážního stojanu pak přilákal nejednoho dotěrného fotografa. V odpoledních hodinách přerušila tropické počasí krátká bouřka a připravila pro závod kategorií U23 a Elite nelítostné klima s vlhkostí srovnatelnou s deštným pralesem.

Vrcholný závod dne odstartoval v 15:15. Zatímco Humr a Honza nastoupili do závodu bez větších ambicí s úkolem kvalitního tréninku a sběru zkušeností, Brožík byl žhavým želízkem v ohni a jedním z kandidátů na třiadvacítkářské medaile. Tuto pozici Matěj potvrzoval zhruba 4 okruhy, ve kterých byl aktivním členem první skupiny favoritů, v druhé polovině závodu však přišel zvrat a propad až na konečné 13. místo. I tak ale zaslouží pochvalu za aktivitu, stejně jako Honza, který si na této úrovni odbyl svou XC premiéru. Zapomenou nesmíme ani na bezchybný support Victora a tety Dominiky v depu.

Ačkoli nebyl mistrovský závod pro barvy Superior Riders příliš vydařený, přesto byl krásným zážitkem a motivací do další tvrdé práce.

 

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet