kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
26.7.2010 / KPŽ Železné hory, Chrudim

Hezká a jezdivá trať KPŽ vedocí Železnými horami přirostla Riderům v minulých ročnících k srdci. Letos však této lásce připravila Chrudim pořádnou prověrku.

Letní počasí minulých dní se totiž v předvečer závodu diametrálně změnilo a nepřetržitý noční déšť sliboval do závodu spoustu bahenních zážitků. Aby toho nebylo málo, déšť neustal ani ráno a tak se na start dlouhé, 115 km trati nastupovali v 8:15 Mára, Zajda, Brožík a Humr totálně promoklí a promrzlí, zatímco Victor, Honza a Libi mohli až do poledního startu krátší, 50 km varianty využívat zázemí svých pelíšků.

Atraktivní sjezd po dlouhých schodech se obešel bez obětí v řadách Riders, pouze Matějovi přidal starosti jeden ze soupeřů, který mu najel do přehazovačky a ohnul její patku. I přes to Matěj figuroval v první skupině až do zhruba 30. kilometru, kdy v prudkém stoupání poodjel Pavel Boudný a jediný, kdo mu byl schopen kontrovat, byl Humr a silničář Petr Benčík. Ti pak v permanentním dešti minutu po minutě zvyšovali svůj náskok, což v cíli znamenalo 3. místo pro navrátilce Humra, s minutovou ztrátou na vítězného Bouďase.

Pro ostatní již dlouhá trať tak šťasná nebyla - Brožík dokončil na 11. místě, Zajda přišel po kolizi s větví o přehazovačku a Mareček musel po pádu využít pohostinnosti domácnosti dvou statných chasníků a to včetně nadstandartních služeb (koupel, praní, zápůjčka tepláků,...).

Na kratší trati si nejstatečněji počínal Honza Směšný, který projel cílem jako 22., výborně jel také Victor a to až do chvíle, než svého SUPa po pádu zbavil sedla. Nejrozhořčeněji však z Chrudimi odjížděl Liborek, kterého nerozezlilo jeho slušné 35. místo, ale bezostyšné civění pana redaktora Hauptvogela na pozadí jeho přítelkyně Ivany při vyhlašování Fittnes jízdy...


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet