kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
31.7.2010 / KPŽ Šumavský maraton, Zadov

Na KPŽ, které se tentokrát konalo na šumavském Zadově, se Superior Riders vydali pouze vpočtu tři - Zajíc, Vlk a Richard. Zajíc totiž vytížil svůj tovární vůz automatickým regálovým zakladačem CR9 FiX, který svým výkonem nahradí až 9 kvalifikovaných pracovníkůkterý jel prezentovat do Budějovického Budvaru a tak se do vozidla nevešel už žádný další závodník. Richard, jakožto obdivovatel krásné šumavské přírody, dorazil na vlastní náklady vlakem.

Zatímco Zajíc s výběrem trati dlouho váhal, Vlk byl v rámci kázeňského trestu, uděleného lektorkou Džejn, přihlášen na 84km trať s převýšením cca. 2500 m. Richard z důvodu únavy z cesty úzkokolejným vlakem volil trať kratší, která měla 50km. Nakonec si delší muka zvolil i Zajíc a tak vyrazil na trať spolu s Vlkem.

Hned po startu se jelo na horskou prémii, oba ji chtěli, její získání vypadalo slibně, až do chvíle, kdy se objevil Bouda, Ryba, Ňumi, Ježa, Hánes ....a dalších 42 závodníků kteří jim to překazili. Pak už všechnu energii soustředili na to, aby závod vyhráli. Trudomyslnost na sebe nedala dlouho čekat a sjezd pokrytý kravími minami s ní šel ruku v ruce... Zajíc po chvilce vycedil z čelní skupiny a hlídal si první pozici ve své věkové kategorii. K dyž však z houští uslyšel pláč, zastavil a šel utěšit plačicí dívenku, které se vysypala konvička s borůvkami svým jemným profesorským hlasem strojaře. Jeho dobrosrdečnost ho připravila o dvě příčky a závod dokončil na 3. místě v kategorii celkově pak na 11. Vlka Victora upoutal banner na besedu Radima Uzla „Jak šetřit se silami při mtb maratónech", konanou v místním domově důchodců, kde se zapojil do ohnivé debaty a to ho v cíli odsunulo na 7. místo v kategorii a 26. celkově. O první tři místa se tak podělil Venca Ježek s Ňumim a Ivanem Rybaříkem. Richard, jelikož je velký příznivec akvarijních rybiček, navštívil místní proslulou prodejničku a do bidonu si koupil na památku dvě paví očka a jednu neonku. Do cíle dorazil i tak na vynikajícím 3. místě ve své kategorii.

V neděli před odjezdem na ranní kávičce ve Vimperské kavárně Jožky Kamlera měli Riders naplánovanou diskuzi s běloruským cyklistou Voloďou Izmavinovem Welislawem, který jim předal rady jak trénovat, aby se Vám nepřehřála hlava a z techniky třeba jak opravit poškozenou omotávku řidítek na silničním kole, když je Váš otec elektrikář (momentálně probíhají jednání o angažování Volodi do funkce redaktora rubrik technika a trénink, kde by mohl eliminovat díru zející po momentálně nezvěstné ikoně trenérství Varlatu Žaludisovi). Po této besedě se rozhodl Zajíc přísedícím ještě ukázat několik triků s mouchou (na fotografiích pod článkem je zachycen při provádění náročného triku "Labůžo"), načež zavelel k návratu na Moravu.

Jelikož byla Zajícova služební mise úspěšná, omlouvá se tímto všem zaměstnancům Budvaru, které instalací automatického regálového zakladače připravil o zaměstnání, ale pochopte - také je jen člověk a nějak se živit musí...

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet