kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
8.8.2010 / Ostravský dvojboj, Ostrava!!!

Hned dvě významné bikové akce hostilo uplynulý víkend statutární město Ostrava. Zatímco sobota patřila cross country a dirt jumpu, neděle se nesla ve znamení MČR v 1/2 maratonu.

Desátý ročník Ostravského Chachra zhodnotíme pouze z diváckého pohledu, protože účinkování jediného zásupce Superior Riders (Brožíka) na trati nemělo kvůli defektu dlouhého trvání. I tak se ale jednalo o parádní akci, protože pořadatelské komando Max Cursoru posunulo kvalitatvní laťku zase o kus výš. V Bělském lese dokázalo opět vytvořit závodnicky i divácky atraktivní XC trať a neméně obletovaný areál gravity disciplín Vše dotvářelo spíkrování přímo z jednotlivých úseků trati a za mikrofon by jste jen těžko hledali povolanější osoby - Martn Šíma a Jirka Sedláček se jej totiž chopili jen krátce poté, co na trati sami bojovali o medaile kategorie Masters.

Nedělě patřila mistrovství republiky v půlmaratonu konanému v rámci závodu Okoloostravy. Slušné zázemí závodu poskytl fotbalový stadion ve Vřesině a všichni se těšili na pěknou a rychlou trať vedoucí přes areál klimkovických lázní do Raduně a zpět... až do chvíle, kdy se těsně před startem spustil vydatný déšť, který trať změnil v tradiční bahenní koupel. Za Superior Riders se na startu objevil Humr a Petr G., kterým poskytovala nezbytný support dvojice Mára a Agáta.

Brzy po startu nadělila startovní pole aktivita Kuby Šilara a na čele tak vykrystalizovala zhruba osmičlenná skupina, ve které kromě hlavních favoritů nechyběl ani Humr. Ten ji byl nucen opustit až 15 km před cílem, kdy se ozvalo jeho svalové zranění, které mu minulý víkend nedovolilo dokončit ani Stupavský maraton.

Čest Superior Riders tak zachraňoval Petr G., který do závodu nastoupil těsně po dovolené a tedy bez větších ambicí. Vyležení formy se však ukázalo jako skvělá metoda a Petr dorazil do cíle na fantastickém 2. místě v kategorii nad 40 let a stal se tak vicemistrem republiky - gratulujeme!!

Fotogalerie z Ostravského Chachara

Fotogalerie z MČR 1/2 maraton Okoloostravy

 

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet