kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
21.8.2010 / KPŽ Karlovarský maraton + ČP MTB XC, Karlovy Vary

Společným dějištěm dalšího dílu KPŽ a Českého poháru MTB XC se uplynulou sobotu staly Karlovy Vary a Superior Riders, byť ve značně zredukované sestavě, nemohli na obou akcích chybět.

Kromě Zajícova nového kluzáku Grande Punto, který vyhledával stoupavé proudy napříč republikou již od středy, vyrazil konvoj týmových vozidel do Varů v pátek odpoledne a jelikož cesta probíhala překvapivě hladce, mohli si Riders cestou dovolit i jednu krátkou "spotterskou" zastávku za prahem dráhy ruzyňského letiště. Nejvíce fotografického talentu zde projevil Liborek a tak je jen otázkou času, kdy jeho díla obohatí server planes.cz.

Zázemím týmu se stal areál polorozpadlého hřebčína kousek od Varů, připomínající svou atmosférou dějiště seriálu Zdivočelá země. A stejně jako Maděrovi chlapci zažívali Riders mnohá dobrodružství s podlými komunisty, lstivými sudeťáky, výkaly lasiček a kun a přisprostlými holkami vod koní.

Sobotní ráno začalo šťastně především pro Zajdu, který při prohlídce popelnic objevil zánovní a zachovalý vak na výplety, z něhož měl obrovskou radost. Těsně před odjezdem do dějiště závodů projevil velkou dávku lidskosti Brožík, který správkyni areálu věnoval značný finanční obnos a bronzovou medaili z Valašského poháru MTB XC na rekonstrukci hřebčína... a tak byl slavný rod zachráněn.

Prvním bodem závodního programu byl krásný 100 km maraton KPŽ, na jehož start se postavil Liborek, Zajda a Humr. Zatímco první dva jmenovaní dorazili do cíle vyhladovělí a s plnou dávkou kilometrů, Humrovo účinkování ukončil kousek po startu pád uprostřed první skupiny, z něhož si kromě pochroumaného kola odvezl i gigantickou podlitinu na noze a na rozdíl od dalšího účastníka karambolu Ňumiho (který závod s ulomenou brzdovou pákou statečně dokončil na 2. místě), vzdal a raději vyhledal lékařskou pomoc. Do cíle nakonec dorazil vyzáblý Zajda na 15. místě a Libi jako 37.

Druhou akcí byl předposlední díl Českého poháru cross country a ačkoli Humr dlouze zvažoval svou účast, nakonec byl jediným želízkem v ohni Brožík. Ten všechny startující deklasoval velikostí svého realizačního týmu - na trati jej obskakoval nejen Victor (tentokrát i fotící) s fyzioterapeutkou tetou Džejn, ale i teta a sestra Dominika, Humr a v závěru závodu i Zajda s Libim. Matěj naskočil do závodu kategorie U23 bojovně a na netechnické, za to ale velice fyzicky náročné, trati se pohyboval okolo pódiového 5. místa. Křeče v posledních kolech jej bohužel odsunuly na konečnou 8. příčku. Krásný závod kategorie elite ovládl neporazitelný Jarda Kulhavý, ovládající metodu tibetských mnichů, spočívající v dotykovém přejímání energie z přírodních materiálů (stromů a kamenů podél trati - viz. fotogalerie). Po dojezdu již zbývalo pouze napěchovat závodní materiál do vozů (Grande Punto se v tomto ohledu vskutku osvědčilo) a vyrazit k domovu.

Hezký karlovarský výlet zakončilo půlnoční grilování v olomuocké pobočce jednoho z týmových sponzorů Oakleyshop.cz, kde především brožík doplnil potřebné kalorie před náročným nedělním závodem - silniční Velkou cenou Lašska.

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet