kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
22.8.2010 / Velká cena Lašska, Lichnov

Jedním z mála silničních melouchů Superior Riders v sezóně je tradiční Velká cena Lašska startující v Lichnově u Frenštátu pod Radhoštěm. Pozlobit ortodoxní vyznavače galusek přijeli i letos Brožík s Humrem.

Na startu jubilejního 10. ročníku se sešla kvalitní mezinárodní konkurence v čele s takřka kompletním velkotýmem Forman Cycling, v jehož sestavě chyběl pouze obávaný bijec motorkářů a muž mohutných údů - mocný Portor Henžo (redakce supriders.cz). Po startu čekaly mužské startovní pole 4 rovinaté okruhy s rychlostními prémiemi při průjezdu Lichnovem a 3 kopcovité okruhy v okolí Hukvald s prémiemi vrchařskými a závěrečné smrtonosné stoupání na cílovou pásku. Celkem všeho všudy okolo 70 km.

V první část závodu probíhala v relativním poklidu, který poznamenal pouze sólový únik talentovaného Jaroslava Marka, který v něm posbíral vítěztví v obou bodovacích soutěžích. Oba Suprideři kontrolovali čelo pelotonu a při nájezdu na hukvaldské okruhy výraznou měrou přispěli k minimalizaci ztráty balíku na mladého uprchlíka.

V prvním stoupání závod pro bolesti z karlovarského pádu a nachlazení vzdal Humr a Matěj tak zůstal na boj s takticky jedoucími silničáři sám. V kopcích si však počínal skvěle a dravou a agresivní jízdou vybojoval konečné 3. místo za vítězným Tomášem Veleckým a zdejším několikanásobným vítězem Petrem Hudečkem. Za zmínku i skvělý výkon Zajdova a Matějova tréninkového mentora a rádce nejen ve věcech závodních Ladislava Pelce - postrach krátkých sukní obsadil v kategorii D 2. místo.

Závěrem je potřeba vyzdvihnout skvělou organizaci a ukázkové zajištění závodu pořadatelským klubem CK Frenštát, na jehož webu naleznete nejen podrobný report a kompletní výsledky, ale i bohatou fotogalerii dokumentující průběh závodu. Další obsáhlou fotogaleri naleznete zde.


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet