kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
28.8.2010 / Bikemaraton Životské hory, Dolní Životice

Druhý ročník bikemaratonu Životské hory vedocí po krásné padesátikilometrové trati v těsné blízkosti Opavy hostily i letos Dolní Životice. Prozatím nepříliš známá akce přilákala i letos slušnou konkurenci v čele s Pavlem Boudným a Zdeňkem Mlynářem.

Oproti loňskému ročníku, kdy lilo už od brzkého rána, bylo letos rozhodování, zda do závodu nastoupit mnohem složitější. Počasí se totiž neustále měnilo, což zamotalo hlavu především dvěma zástupcům Superior Riders Petovi G. a Humrovi. Oba Riders nakonec do závodu přecijen nastoupili a jak se brzy ukázalo, udělali dobře. Trať maratonu byla totiž jedním velkým bikerským zážitkem a s její rozmanitostí mohou závody KPŽ jen těžko soupeřit. Navíc si dalo říct i počasí, které se krátce po startu umoudřilo na únosnou mez.

Pro průběh závodu se ukázal rozhodující drobný nástup Humra v jednom z úvodních stoupání, v němž ochotně pokračoval favorit závodu Pavel Boudný a celý peloton roztrhal na drobné skupinky. V té vedoucí s ním zůstal pouze Humr a Niki Ivanov. Ve výjezdu k vrchařské prémii se ale Grande Paolo odpoutal i od nich a po 2:04 hodinách sólové jízdy si dojel pro vítězství a hodnotné značkové hodinky, které tímto také nabízí ke koupi. Martin s Nikoušem utvořili precizně spolupracující skupinku a jejich vzájemná kooperace dala vzpomenout na staré dobré časy SME Cupů. Náskok před pronásledovateli udrželo toto duo až do cíle, a Humr se tak po přátelskéím špurtu mohl radovat ze 3. místa. Neméně úspěšný byl i Petr G., který suverénně ovládl svou věkovou kategorii.

S blížícím se veletrhem Eurobike byly i v Životských horách k vidění některé horké technické novinky. Na kole Adama Kauera jsme tak mohli obdivovat prototyp speciálních nízkoprofilových plášťů Čenda Karma, naplněných místo ovyklého tmelu pravým mlíčím čukotského lososa. Vhledem k Adamovu nevalnému umístění v cíli lze o benefitech ajízdních vlastnostech této koncepce pouze spekulovat. Jednou z dalších novinek byla i špičková závodní karbonová skládačka jednoho z jezdců kategorie nad 40 let.

Závěrem je potřeba poděkovat pořadatelskému týmu za skvěle odvedenou práci (snad jen značení mohlo být v některých úsecích výraznější) a krásný zážitek. Při 220-ti Kč startovného bude Bikemarato Životské hory jen těžko hledat konkurenci v poměru cena/kvalita

Kompletní výsledky a fotogalerie hledejte na webu pořádajícího týmu Ironteam

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet