kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
8.3.2011 / Soustředění Toskánsko 2011, Scarlino, It - 1.-4.den

Ačkoli byla zimní příprava členů Superior Riders více než svědomitá a poctivá, tzv. „teplé kilometry", tedy trénink vněkteré z exotických destinací v čistě pánské společnosti, ničím plnohodnotně nahradit nelze. Proto vyrazila flotila týmových vozů i letos do slunného italského Toskánska.

V osvědčeném resortu Col di Sasso se letos usídlila prozatím rekordní skupina sedmi Riders, včetně nové posily týmu pro závody XC Honzy Kece. Aby nebyl tým rušen nabídkami k přestupu ze strany Merida Racing Teamu, popřípadě rozptylován blonďatými hrozbami z GT Czech, obsadil tentokrát jednu z odlehlých horských residencí. Každý trénink je tak navíc zpestřen zhruba kilometrovou cyklokrosovou pasáží a po čtyřech dnech jsou dovednosti některých členů již téměř Štybarovské.

Počasí prozatím umožnilo absolvovat všechny tréninky předepsané litevským trenérem Varlatem Žaludisem v plném rozsahu. První tréninkový blok uzavřelo poctivých 150km v kopcovitém terénu, okořeněných silným větrem, který se i drsní Sasseťané nezdráhají označit jako „uragano". Odměnou za útrapy bylo dojemné setkání s prvním italským kosmonautem, dnes již stařičkým psem Fillipem, kterého již Riders považovali za leklého (Fillip, celým jménem Antonio Fillipo, odstartoval do vesmíru vroce 1972 v raketce Rocco II. z malého rodinného kosmodromu ve Scarlinu).

Příjemným zpestřením pobytu byla účast na nedělním, hvězdně obsazeném, dílu Maremma Cupu a přestože byli Superior Riders tentokrát pouze v roli diváků, měl z jejich návštěvy hlavní pořadatel Frischi upřímnou a očividnou radost. Obvzvláště rád pak viděl tatíčka Máru, se kterým v jedné z místních kaváren dlouze vzpomínali na svá klání v pionýrských časech bikingu. Další kratochvílí byla účast na gigantickém karnevalu ve Follonice.

Fotogalerie z 1.-4. dne

Fotogalerie z nedělního Maremma Cupu

Fotogalerie z karnevalu


» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet