kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
16.4.2011 / ČP XCO No.1, Okrouhlá

Termínová kolize dvou pěkných závodních akcí rozdělila sestavu Superior Riders hned v úvodu sezónu. Na škodu to rozhodně nebylo-spíše naopak.

Zatímco se sestava vytrvalců ve složení Petr G. (čti Dží:), Zajíc a teta Dominika vydala na Chřibskou 50, aby zhodnotila pořadatelské úsilí bratří Kučerů a brilantní spíkrovský projev Pavla Mrázka, sestava rychlínků zamířila na úvodní závod Českého poháru cross country do Okrouhlé u Boskovic.

Svou XC premiéru na velké akci si tak odbyl Victor, jehož výkon byl osvěžením závodu kategorie Expert. Jednatel týmu si svým dravým a nekompromisním projevem zajistil nejen velkou přízeň fanošků, ale také nadstandartní pozornost televizních kamer. Victorovu spanilou jízdu zakončily až žaludeční potíže v závěru předposledního z pěti okruhů.

Odpolední program ČP zahájil závod žen, kde se ve velkém stylu uvedla nová posila týmu Jana Valešová, nestačila sice na vedoucí trojici žen v čele s Jankou Štefkovou, nad zbytkem startovního pole však již od prvního okruhu jednoznačně vyčnívala a bezchybnou a technicky vyzrálou jízdou vybojovala skvělé 4. místo a pro Superior Riders historicky první pódiové umístění na ČP v této kategorii.

Program dne vygradoval závodem Elity, kde se v dresu s rychlými pruhy představil Honza Kec a svůj monstrózní comeback na okruhové závody zde zahájil předseda Humr. Oba jezdci s vysokými startovními čísly se v průběhu závodu prokousávali vpřed, což v cíli stačilo na Honzovo 32. a Humrovo 22. místo, což zanmená mnohem lepší startovní pozici pro další závod na dálném západě.

V Chřibských kopcích si mezitím počínal skvěle Petr G., který obsadil skvělé 15. místo celkově, což mu vyneslo stříbrnou medaili mezi muži nad 40 let. Zahanbit se nenechal ani Zajíc, který protnul cílovou čáru jako 26. Smůlu měla tentokrát Dominika, která po kolizi se soupeřem musela ze slušně rozjetého závodu odstoupit.


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet