kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
20.4.2011 / Bolatická 30, Bolatice

Část sestavy Superior Riders vyrazila v neděli do Bolatic na 1. ročník pohodového závodu pohostinným prajským krajem. Kromě bikerů připravili pořadatelé program i pro běžce a pěší turisty.

Po smolném odstoupení z Chřibské 50 se na start postavila Dominika a svou letošní závodní premiéru si v Bolaticích odbyl Liborek. S nelehkou pozicí nastupoval do závodu předseda Humr, který musel především potvrdit svou formu po prestižním silničním závodě Mistrovství Galaxie, který sice společně s Matějem Brožem po téměř 40 km dlouhém samostatném úniku jednoznačně ovláli, okamžitě však byli silničářskou komunitou nařčeni z vyvážení za doprovodnými vozy a podobných špinavostí.

Suchá, 30km dlouhá trať s minimálním převýšením slibovala rychlý průběh závodu, což se potvrdilo již od prvních metrů, kdy se za dvojicí motopředjezdců vyselektovala šestice největších adeptů na vítězství. Kromě Nikiho Ivanova a domácího Matěje Lasáka v ní nechyběl Humr, za nimiž, pečlivě schováni před větrem, vyčkávali na svou příležitost 3 jezdci mladé opavské formace Bike Style. Humr se pokusil skupinu ve stoupání několikrát roztrhat, přesto kompaktní čtveřice jezdců najela až do záverečného sjezdu. V něm zúročil své cyklokrosové zkušenosti Matěj Lasák a těsně následován Humrem proťal cílovou pásku jako vítěz.

Závodní sezónu hezky odstartoval Liborek 2. místem v kategorii M19-29 a náladu si spravila i Dominika, která na svém fullu F80 především v závěrečných kilometrech předjížděla jednoho prošitého muže za druhým. Nakonec z toho bylo pěkné 5. místo v kategorii žen.

Dalším z Riderů, kteří v neděli nelenošili byl Marek, který se vydal na úvodní silniční podnik seriálu závodů Jesenický šnek, kde v pekelném tempu vybojoval 2. místo v kategorii M40.

Za fotodokumentaci a cenné rady před startem i na trati Bolatické 30 děkují Superior Riders šéfovi spřáteleného týmu Bike One!


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet