kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
14.5.2011 / ČP XCO No.2, Aš

Druhý díl Českého poháru cross country zavítal to uplynulém víkendu až do Aše. Superior Riders zde měli tentokrát kvůli nemocem a velké dojezdové vzdálenosti pouze dvě želízka v ohni.

Jako první nastoupila do závodu na technicky náročné a pestré trati v dresu Superior Riders Jana Valešová a v nabité konkurenci dokončila na 9. místě. Závod elitních žen tentokrát ovládla Pavla Havlíková (KC Kooperativa SG Jablonec), druhá byla Pavlína Šulcová (Merida Biking Team) , která na svůj první triumf vČeském poháru stále čeká, na třetím stupínku se objevila zahraniční závodnice Daniela Storch (RSV Bautzen).

V kategorii Elite reprezentoval Ridery mladý Honza Kec, který si při závodě vedl skvěle a silná divácká podpora ho tlačila kupředu nadpozemskou rychlostí. V předposledním kole však Honzu potkal daleko od depa nepříjemný defekt, na který nestačil ani skvělý bezdušový systém No-Flats a po výměně kola dorazil do cíle na 27. místě. Mezi "eliťáky" zvítězil, stejně jako v prvním závodě, Jan Škarnitzl (Rubena Birell Specialized), když o 36 sekund porazil Milana Spěšného a třetí dojel Matouš Ulman (oba S&H Superior MTB).

O víkendu nezahálel ani zbytek týmu: Marek s Victorem vyrazili na silniční Mamut Tour. Neohrožený Victor měl na dlouhé, 200km trati zaděláno minimálně na vítězství, jeho rasantní jízdu však překazil mohutný hřeb, který proťal běhoun jeho Ultrema, na kratší trati vybojovsal pódiové umístění alespoň Marek (3.).

Předseda Humr zavítal v rámci rekonvalescence na 1. závod Moravské bikrosové ligy do Studénky, kde se do světa závodního bikrosu uvedl 2. místem v první rozjížďce bikrosové lůzy-kategorie neregistrovaných. Další jízdy již tak úspěšné nebyly a předseda při své premiéře obsadil 5. místo.


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet