kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
4.6.2011 / Juvacyklo Maraton Chřiby, Buchlovice

Pověst technického a opravdu terénního půlmaratonu, pořadatelství jednoho z nejvýznamnějších prodejců Superioru a kladné reference Petra G. z minulého ročníku byly dostatečnými důvody aby se Riders vypravili do Smraďavky u Buchlovic na Juvacyklo bikemaraton Chřiby 2011.

Aktivní sestavu Libi, Viky, Humi, Mari a Gebli doplnili ještě marodé Zaji a Domi, kteří se v zázemí týmu postaveném v nádherném rekreačním areálu starali o veškerý komfort jezdců. V týmovém stanu se kromě Riders objevil například i bývalý skvostný závodník Václav Utínek, nyní tvář značky DT Swiss vČR, který zde ochotně odpovídal na dotazy ohledně těchto špičkových švýcarských produktů, které jsou se značkou Superior poslední roky nerozlučně spjaty a podle zákulisních informací dosáhne tato symbióza v sezóně 2012 ještě vyššího levelu. Příjemnou atmosféru pak dotvářela další tvář známá z bikemaratonských tratí - Tomáš Rudle, který se zde chopil role spíkra a mile?? překvapil dokonalou znalostí historie Superior Riders včetně zákulisních a pikantních informací (viz. zmínka o epidemii vší, která postihla celý tým vroce 2008 a byla až doposud přísně utajována).

Brzy po startu v 11 hodin prověřilo početný balík závodníků náročné stoupání na hrad Buchlov, kde také vykrystalizovala skupinka největších favoritů. Superior Riders v ní však tentokrát bohužel neměli zastoupení - prudký výjezd a jediný převodník zkroutil Humrův obličej do nedůstojných grimas a jediným z Riders, kdo se aktivně vydal v patách čelu závodu, tak byl famózně jedoucí Liborek.

Zhruba od poloviny trati zbyla již na čele závodu pouhá trojice závodníků. S mrštností chřibského skřítka si sice počínal Pavel Žák, z dokonalé znalosti trati sice těžil David Koziel, pověsný rybník však nakonec oběma vypálil a cílem prolétl jako první „krokodýl" Radek Šíbl, kterému manželský svazek evidentně svědčí. Ze Superior Riders projel cílem nejdříve Humr na celkovém 4. místě, 6. místem potěšil Liborek a 23. a 2. vkategorii nad 40 let Petr G. Markovy medailové ambice překazil bohužel roztržený řetěz a ještě více smůly měl Victor, který byl uštknut zraněnou krvácející zmijí, když jí právě podle silných měsíčků mylně identifikoval jako neškodnou užovku, které chtěl poskytnout veterinární péči. Victor si jako vášnivý čtenář Rychlých šípů z rány obratně vysál jed, vydezinfikova ji hořícím klacíkem a po vlastní ose dorazil statečně do cíle.

Pohodovou atmosféru v cíli narušil pouze incident Marka, který byl nepřetržitě pronásledován značně letitou, zato však neodbytnou ctitelkou. Poté, co se mu ji nepodařilo setřást ani u stánku s perníkovými srdci (pro méně movité byly v nabídce i samostatné chlopně) se raději uklidil do stínu týmového stanu a s pečlivostí sobě vlastní se pustil do očisty svého šaltru XTR. Jinak to byl na Juvacyklo maratonu krásně prožitý a velice povedený sportovně-společenský den, který snad definitivně smazal stín z minulých ročníků, které smolně poznamenali záškodníci měnící značení trati a nepřízeň počasí. Příští rok rozhodně nebudou Superior Riders ve Smraďavce chybět!


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet