kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
11.6.2011 / Petyša Tour, Rožnov p.R.

U osmého ročníku Galaxy Petyša Tour nemohli členové Superior Riders chybět. Nešťastně se však termín závodu kryl s Českým pohárem vPlzni a proto duo domácích jezdců Victor Emanuel a Humr na startu chyběli a nedojel ani Marek, jež se vydal prověřit čistokrevné silničáře na Rallye Sudety. K vidění byl tedy pouze Zajda jedoucí delší 58km trať a Libor jenž po kalkulaci svých tréninkových hodin zvolil krátkou 30km trať.

Zajíc rozptylován na startu známým místním rebelem Borym, se ničeho nezalekl a od začátku se pohyboval v první skupině. Pod stoupáním na Vel. Javorník se počet závodníků ještě výrazněji zredukoval. Zajíc se svou prchlivou a nevypočitatelnou povahou nakonec zvládl i obávaný technický sjezd končící v Bacově a nenechal se zlákat ani místní krásou pasoucích se krav a kobyl. Kontakt s bednou ztratil až vposledním technickém výjezdu, i tak si dojel pro skvělé páté místo celkově a druhé místo v kategorii.

Podobný průběh měl i závod na krátké trati, kde se Libor postaral o roztrhání vedoucí skupiny ve výjezdu na Pindulu a v doprovodu dvou mladíků stoupal k chatě Mír. I nadále se snažil starat o rychlé a neupadající tempo a pomalu spřádal myšlenky jak se nechtěných dvou příživníků zbavit. Osudným se mu však stal malý nenápadný brod, i když zkušenosti ze závodu jako je Olomoucká padesátka a jiné potokem obdařené závody měly Libimu hrát do karet, nezvládl kočírování svého stroje a ztratil kontakt s ostatními. Svou stíhací jízdu nakonec dotáhl na druhé místo celkově a první místo v kategorii.

Mezi vítěze se zapíšou Nikola Ivanov a Tereza Huříková na dlouhé trase a na krátké trase Višňovský Tomáš a Solanská Martina. Za povšimnutí rohodně stojí drtivý nástup módní vlny cool ultrakrátkých šusťákových šortek, které byly hojně k vidění na bednách mužských kategorií a to včetně Zajdy, který se pro domácí závod vybavil opravdu propracovaným modelem.


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet