kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
11.6.2011 / ČP XCO No.3, Plzeň

Již potřetí se letos vydala rychlá sekce Riders na pohárový závod v cross country. Tentokrát hostila vrcholný domácí seriál Plzeň, kam dorazila Jana, Victor, Humr a teta Dominika v roli mechanika. Honza tentokrát pro nemoc chyběl.

Ačkoli dorazil týmový vůz do města piva již v podvečer, díky mnohachodové večeři a drobným navigačním minelám si jezdci osahali trať až s romantickou kulisou zapadajícího slunce. I přesto, že leckterá záludná místa byla již skryta v šeru, byli Riders rychlou a velice hravou tratí doslova nadšeni, což bylo předzvěstí skvostných výsledků následujícího dne.

Tyto předpoklady se pak naplnily především po startu kategorie Expert, když se Victor briskně prodral ze zadních řad téměř až na samé čelo závodu a precizní a dravou jízdou všem ukazoval svůj hlad po medaili. O tu jej připravil až nešťastný incident ve třetím okruhu, když mu byla v depu místo gelu omylem podána zubní pasta, kterou dokonce ani on nedokázal vyvrhnout a dokončil na 22. místě.

Odpolední program zahájil závod žen, kde nás prezentovala Jana, která dokazovala, že především v technických pasážích patří k naprosté tuzemské špičce. Ani vytříbená technika jízdy však tentokrát nedokázala kompenzovat drobné tréninkové manko a Jana se v závěrečných okruzích propadla na konečné 10. místo.

Vrcholem dne byl závod Elity, v němž vybojoval vítězství Milan Spěšný a poměrně slušný výsledek zajel i předseda Humr, když se po vlažném začátku, především díky masivní podpoře pražské fan crew prodíral přes jednoho soupeře za druhým a cílem projel na 17. místě.

Zatímco se přítomní Riders vydávali v doprovodu eskadry motorových paraglidů na zpáteční cestu, stál na 3. stupínku bedny krátkých silničních Sudet Mareček, který vrevíru Tomáše Čady předvedl heroický výkon, když se po pádu a následné mnohakilometrové stíhací jízdě dokázal vrátit mezi ty nejlepší.


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet