kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
22.6.2011 / ČP XCO No.4, Pec pod Sněžkou

Druhý pohárový víkend v řadě Superior Riderům značně znepříjemnil mohutný meteoritický roj doprovázející dramatické středeční zatmění Mjěsíce. I přes řadu nepříjemností však z Pece pod Sněžkou neodjížděli s prázdnou.

Nejvíce smůly si vybral již v noci na pátek Victor, který byl napaden eskadrou zdivočelých sršní, když vyváděl vyděšeného koně ze stáje zapálené meteorem. Ačkoli se statečně bránil, jedno dobře mířené žihadlo přecijen dostal - start v úplých špurtkách by tak hraničil minimálně s ohrožením mravní výchovy mládeže. Do Pece proto odcestoval pouze Humr, Honza a Jana.

Páteční trénink na trati byl pro všechny milým překvapením - trať byla relativně suchá, což sice neubralo sjezdům na náročnosti, přesto již nebyly tak nebezpečné pro jezdce a materiál, jako při loňské podzimní premiéře trati. Dlouhé táhlé stoupání v druhé půlce okruhu pak bylo předzvěstí opravdu poctivého klání.

Atmosféru sobotního rána sice pokazil poměrně vydatný déšť, který jaksepatří olubrikoval obnažené kořeny v těžkých sjezdech, což však ani v nejmenším nevadilo Janě, která se po skvělém startu vzávodě žen s těmito pasážemi vypořádala stylem, kterému se nedokázala přiblížit ani většina elitních mužů. Výsledkem Janiny spanilé jízdy bylo 5. místo v cíli a již druhé letošní pódiové umístění v nejvyšší domácí soutěži.

Do závodu mužů Elite vlétl jako blesk předseda Humr, když se v zaváděcím stoupání dostal na samé čelo startovního pole. Jeho snažení však již v nájezdu do terénu zhatil další ze zbloudilých asterouidů, který mu zcela zdevastoval jeho vodítko řetězu, což vedlo k masivnímu zasukování řetězu a po tříminutovém snažení o jeho vyprostění se Humr rozhodl v závodě nepokračovat a raději pomoci v depu Honzovi. Ten se s náročnou tratí pral statečně, nedávná angína však byla na jeho výkonu znát a tak dokončil na 29. místě.

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet