kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
25.6.2011 / 24 hodin na MTB, Bystřička

S cílem posílit týmového ducha, nahltat kvalitní vytrvalostní kilometry a navázat na úspěch legendárního týmu zroku 2007 se Superior Riders postavili na start 24 hodinového závodu na Bystřičce.

Stálou sestavu Máry, Petra G. (čti: Dží), Zajdy, Victora, Humra a Liborka doplnili hvězdní externisté Varlat Žaludis a Homouš, kteří jsou bezednými studnicemi zkušeností z těchto ultravytrvalostních závodů. Tato osmice cyklistických celebrit byla základem pro dvě nekompromisní družstva s naprosto konzistentní výkonností, avšak zcela diferentní taktikou: zatímco první tým měl soupeře decimovat již od startovního výstřelu, druhá sestava měla v poklidném tempu vyčkávat do nočních hodin, kdy měl být na trať vypuštěn Varlat Žaludis s ultimativním deuteriovým světlometem Lumenis VI - pozůstatkem utajovaného litevského kosmického programu a najet několik kol cenného náskoku.

Superior Riders plnili dohodnutý plán od prvního kola závodu, kterého se ujal Homouš s Varlatem, přesto nebyla v týmové rezidenci, kvůli vydatné dešťové přeháňce, která udělala ztrati bahnité peklo, příliš dobrá nálada. Najetých kol sice přibývalo, rychle ubývalo naopak zásob brzdových destiček a dalšího materiálu, což všem přítomným přidělávalo hluboké (až 1,23mm!!) vrásky ve větrem ošlehaných tvářích. Další déšť v odpoledních hodinách situaci na trati ještě zhoršil, statečné mužstvo však bylo odhodláno pokračovat za každou cenu.

Okolo páté hodiny odpolední však tým postihla tragédie, se kterou se dalo předem jen těžko počítat - Zajíc při jednom ze svých fámózně zajetých kol vytratil z kapsy dresu zásnubní prsten s gigantickým briliantem ve tvaru kusu gyrosu, který hodlal v cíli jako budoucí vítěz závodu předat své dlouholeté družce. Nálada byla rázem na bodu mrazu a vedení týmu se rozhodlo obě mužstva ze závodu okolo 18. hodiny odvolat, i přes to,l žetou dobou figurovaly na 1. a 3. místě. Jak se ale říká, všechno zlé je kněčemu dobré: Riders pošetřili drahocenný materiál, nevystavili svá svalnatá těla nočnímu chladu a Zajíc nadále zůstává svobodný.

I přes výše popsané události byl nakonec poslední červnový víkend pro Superior Riders úspěšný: zatímco totiž vytrvalcidřeli na trati 24-hodinovky, Jana Valešová vybojovala vynikající 2.místo vzávodě KPŽ na Lipně, Honza „Kéro" Kec skončil bronzový na dalším závodě Becker Cupu, který byl vypsán zároveň jako mistrovství Plzně a Humr v neděli zcela deklasoval své soupeře v závodě Valašského poháru na oblíbené semetínské trati.

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet