kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
11.8.2011 / Ostravský Chachar a ČP v 1/2 Maratonu Okoloostravy

Hned dvě významné bikové akce hostila v minulých dvou týdnech ostrava. Tou první byl již jedenáctý ročník prestižního Ostravského Chachara, druhou 4. díl ČP v půlmaratonu. Na obou měli Superior Riders své zastoupení.

Ostravskému Chacharovi předcházelo krátké soustředění části týmu v Opavě, při němž si Riders vyzkoušeli nejen plavbu na kajacích, ale i střelbu ze samopalu, bikros a další kratochvíle. Tradičně skvostně zorganizovanou slavnost cyklistiky v Bělském lese letos ozdobila nebývale kvalitní a početná mezinárodní konkurence. Nejdříve vyrazila do boje s těžce rozahněnou tratí Jana, která vybojovala slušné 15. místo. Elitním závodníkům Kérovi a Humrovi příliš nehrály do karet jejich startovní pozize na samém chvostu více než šedesátihlavého startovního pole, přesto se s tratí i soupeři poprali se ctí - v závodě, kterému dominovalo duo na továrních Superiorech Spěšný-Novák, dokončil Humr jako 26., Kérovi patřila 37. příčka. Akci zakončil tradičně parádní večírek, na němž nechyběly největší legendy severomoravské cyklistiky.

O týden později se cyklisté řadili na start na ve Vřesině, kde pokračoval český pohár v půlmaratonu závodem Okoloostravy. Na start se z Riders postavil pouze předseda Humr, který si chtěl na téměř domácí trati spravit chuť z loňského ročníku, kdy musel necelých 10km před cílem pro zranění vzdát z první skupiny.

Hned úvodním stoupání vykrystalizovala na čele závodu trojice Rybařík, Fojtík, Humr, která pospolu vydržela až do Raduně. Tam již předseda svým kolegům z úniku nestačil a osamoceně pokračoval do cíle, kam dojel na 3. pozici s důstojnou strátou 34s. Nedělní pozávodní večer pak zpestřilo vítání vítěze Vysočina Tour 2011 Tomáše Bucháčka na opavském letišti.

Fotogalerie z Ostravského Chachara

Fotogalerie z ČP No. 4 Okoloostravy


» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet