kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
23.10.2011 / Oderský pohár CX, Golden Mountains

Další terenářskou zkušenost mají za sebou Superior Riders - předseda Humr se za ní vydal tentokrát do Zlatých Hor, kde se konalo další dějství Oderského poháru.

Zatímco většinu území republiky zahalovala v neděli vlhká mlha, známé hornické letovisko Golden Mountains se utápělo ve slunečním svitu, které naplňovaly všechny přítomné chutí do závodění, což se potvrdilo hned při startu nejmladších závodníků, kteří na rozdrncané trati atraktivně namotané na místním sídlišti předváděli udatné boje.

Na startu elitní kategorie se rozplynuly i obavy z termínové kolize s táborským světovým pohárem a nízké účasti špičkových závodníků - na startu kromě Zďěňků Štybara a Mlynáře nechyběl nikdo, kdo v cyklokrosovém světě něco znamená - Buksič, Břetík Rohel, Humr nebo také jeden z nejmladších otců v republice Matěj Lasák. Ten se také ihned po startu chopil iniciatity a poté, co celý balík roztrhal si sólovou jízdou dojel pro zasloužené vítězství. Za ním sváděl Břetík lítý boj s lídrem veteránské kategorie Jiřím Chybou.

Nejdramatičtější byl však souboj o třetí místo elitní kategorie, o které se přetahoval Buksič, Humr a dvojice jezdců Jiří týmu. Nakonec to byl právě jeden z nich, který přetavil zkušenosti předávané cyklistickým guru Jirkou Sedláčkem v bronzovou medail. Předseda vybojoval při svém druhém cyklokrosovém startu sice nepopulární čtvrté místo, respekt u soupeřů i diváků si však přesto vydobyl, když jako jediný zdolával v sedle svého speciálu Superior záludnou pasáž s pěticí betonových schodů.


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet