kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
8.1.2012 / Superior Riders 2012

Superior Riders vstupují do 5. sezóny existence týmu nejen s širší sestavou, ale také s vyššími ambicemi.

Na poli cross country bude tým i v roce 2012 spoléhat na Janu Valešovou, která v minulé sezóně získala medaili z MČR, nadějného Kéra a stálice v podobě Humra (loni 3. na MSR) a Victora. S ambicemi na pravidelná medailová umístění v ČP kat. Expert do týmu přichází ostřílený exprofesionál a reprezentant ČR Pepa Kamler, působící v minulosti v týmu ČS MTB. Hlavní závodní program budou tvořit především závody českého a slovenského poháru, po skončení bikové sezóny pak opět cyklokros.

Tradiční opory vytrvalostních závodů Zajdu (ten to má ale i pro další sezónu nahnuté), Libiho, Petr G. (čti Dží:) a Máru doplní navrátilec Homouš a nováček Michal Chmel, který se rovnou ujme koordinace maratonské sekce. K hlavním cílů patří především pódiová umístění v tradičních závodech jako je Drásal, Silesia atd.

Soupisku týmu tedy tvoří:

XCO sekce:

Jana Valešová, Jan Kec, Josef Kamler, Martin Haman, Victor Bolek

XCM sekce:

Libor Bublík, Michal Chmel, Radim Hapala, Michal Janoušek, Petr Gebel, Marek Náhlík, Dominika Brožová

Handicap:

Richard Štěpánek

Realizační tým:

Varlat Žaludis (trenér týmu), Lubohlav (pohunek týmu), MuDr. Lubin Fokodel (lékař týmu)

Velká změna se odehrává také na postu závodního materiálu. Team samozřejmě zůstává věrný produktům svého hlavního chlebodárce Superior, mění se však průměr sedlaných kol. Pod epesními zadečky Riderů se budou v roce 2012 točit 29" kola topmodelu Superior Team 29. Klasickým šestadvacítkám tak zůstává věrná pouze Dominika a Richard sedlající fully Superior Team Racing F100. V pláštích všech MTB strojů pak bude i v příští sezóně kolovat krev v podobě oblíbeného bezdušového tmelu Joe's No-Flats. Velká část týmu rovněž aktualizuje svůj silniční arsenál, který bude tvořit poslední inkarnace Superioru Team Road Issue.

Téměř beze změn pak zůstává ostatní vybavení týmu. Riders budou i nadále spoléhat na osvědčené helmy Giro, brýle Oakley, doplňky Pearl Izumi, tretry SiDi, lanka, bowdeny a brzdové destičky Aligator, nářadí Park Tool, karbonové košíky a vidlice 1ONE, autonosiče Thule, výživu Inkospor, energy drinky Red Bull, sušené plody Veselá Veverka a špičkové pláště a galusky přímo z továrny Schwalbe. Pouze dresy v novém designu sezóny 2012 dodá přední domácího výrobce Lawi. Mezi tradiční partnery patří také firmy Enetex-Tep, Filtex, Spedos, Izolace Rovňan, reklamní agentura Kompakt VM a internetový obchod SUPSHOP.cz

Pokud to dovolí sněhové podmínky, sejde se tým koncem ledna v Jeseníkách v bílé stopě, 8.3. pak z Mošnova odlétá soukromý Ruslan do toskánského Scarlina na tradiční jarní soustředění.


» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet