kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
3.3.2012 / Jesenický zimní triatlon, Praděd

Nové dresy Superior Riders mají za sebou ostrou premiéru i první pódiové umístění - a to rovnou v závodě českého poháru! Tentokrát se však nejednalo o ryze cyklistickou akci ale o klání v trojkombinaci MTB/běžky/běh.

Příležitost vyzkoušet si kombinaci těchto různorodých dispiclín dal první březnovou sobotu Jesenický zimní triatlonkonaný v okolí nejvyššímoravské hory Pradědu. To že jde o prestižní akci zařazenou do českého poháru v této discíplíně naznačoval svist trenažerů před startem úvodní bikové sekce, kterou představoval asfaltový, leč náročný výjezd z Karlovy studánky na Ovčárnu, odkud závodníky čekalo ještě několik set metrů v nepříjemně sypkém sněhu na Kurzovní chatu. tam bylo situváno depo, z nějž triatleti vyráželi na dva čtyřkilometrové okruhy na běžkách a po přezutí do běžeckých polobotek i na samotný vrchol Pradědu, odkud seběhli mezi davy rekreačních Bauerů zpět k chatě do cíle závodu.

Vedení Superior Riders vypravilo na závod hned čtveřici elitních závodníků, Marek a Petr G. (čti: Dží) se sice tentokrát spokojili pouze s rolí pořadatelů, když v nejvyšším bodě trati zajišťovali otočku běžců, startovní číslo na sebe však navlékla teta Dominika jako běžkařka nejúspěšnější ženské štafety a předseda Humr se rozhodl zpestřit si nudné období v práci a sexuálním životě absolvováním kompletního závodu.

Humr začal cyklistickou část triatlonu s nevšední inteligencí, když se místo premiérového vítězství na nové týmové 29tce rozhodl pošetřit nějaký ten wattík i na zbylé dvě disciplíny, což se brzy ukázalo jako velice rozumné. Po přesedlání na běžky a úvodní snaze zkoordinovat pomatené končetiny a hůlky OneWay s bojovníkem aby vyvolaly dopředný pohyb, se totiž za mohutného fandění Kájoše Najsera brzy přehnal přes vítěze cyklistické části Wikyho a do běžecké části vyrážel okolo čtvrtého místa. Po procházce na Praděd a zpět z toho bylo nakonec mezi jednotlivci celkové 6. místo, bronzová medaile od kožešinové královny za 3. příčku v kategorii M20-29 a vítězství štafety Ghost Racing, v níž na poslední chvíli nahradil muže, který to umí i s opravdu velkou kládou - zraněného dřevorubce Frantu Žiláka. Mimo dalších velkých jmen opavské cyklistiky (Portor, kondiční InTrenér Kopr, Jana Ševčíková, Kuba Sedlář, Lucka Macíková, Renča Najserová,...) dokončila závod i největší hvězda Bobr Cupu Kostík, čímž prokázal, že je na hostování na nadcházejícím soustředění Superior Roders v Toskánsku velice dobře připraven.

Velký dík za povedenou akci a krásnou sobotu na čerstvém vzduchu patří všem pořadatatelům v čele s klanem Materů a Foltysů. 

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet