kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
1.4.2012 / Mistrovství Galaxie, Opava

V neděli vyvrcholila domácí silniční sezóna tradiční jarní klasikou Mistrovství Galaxie, známou z minulých režimů také pod názvem Přebor Jednoty. I přes nepřízeň počasí na startu za Superior Riders nemohl chybět obhájce loňského galaktického titulu Humr a svou silničářskou premiéru si zde odbyla i teta Dominika.

Termínová kolize s mnohem méně prestižním, přesto však lépe dotovaným závodem Okolo Flunder kdesi v Belgii se spolu s opravdovým aprílovým počasím podepsala na menším počtu startujících, než na jaký býváme v Opavě zvyklí. Přesto lze bez nadsázky říct, že všichni, kteří v současné silniční cyklistice něco znamenají, stáli v 10:00 na startu v Areálu u chovatelů. V početném balíku se tak objevily persóny formátu mocného Portora, Radečky, Čerta, Chucka a letos také velice silná multigenerační dvojice Buksů. Po trati pak kroužily v doprovodných vozech živoucí legendy Najsy, Mareček, Petr G. (čti Dží:) a další...

Jako tradičně se peloton začal natahovat již v prvním okruhu v´obávaném Cintorinbergu a do Hlubočce vjela osamoceně již pouze sedmičlenná skupina. To, že první aprílová neděle nebude dnem favoritů se začalo ukazovat již na první vrchařská prémii na vrcholku mírného, ale díky silnému protivětru zákeřného stoupání Jakubcowberg, kde z vedoucí skupiny odjelo trio Portor, Čert a Petr Cirkl, na což do té doby aktivně jedoucí předseda nedokázal reagovat a když v nájezdu do druhého okruhu zůstal zcela osamocen, bylo jasné, že musí myšlenky na nádherný duhový trikot posetý hvězdami a planetami pro letošek pustit z hlavy. Jeho neštěstí tak nápadně připomínalo Spartakovo martyrium, které se tou dobou odehrávalo na úzkých belgických asfaltkách - tam šlo však pouze o Flundry...

Nelehký úkol hájit čest barev Superior Riders tak padl na tetu Dominiku, která se jej však zhostila skvěle a při svém prvním silničním startu vybojovala stříbrnou medaili, když za sebou nechala i řadu výkonných mužů. Po třech kolech projel cílem hlavního závodu jako vítěz Petr Cirkl, který dokázal udolat Čerta i Portora.

Poděkování za mrazivé ale krásné sportovní dopoledne zakončené besedou a vyhlášením vítězů „u chováčů" patří letošním pořadatelům akce - klanu Franerů. Za fotky v naší fotogalerii pak osádce doprovodného vozidla Bike One.


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet