kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
21.4.2012 / Bolatická 30, Okolobudějic

1+1+1+3+3+3=6 - takto by se dala matematicky vyjádřit bilance Superior Riders, kteří uplynulý závodní víkend na dvou bitevních polích vybojovali hned 6 medailí!

Nejsilnější sestava nastoupila na rychle expandujícím závodě Bolatická 30 a v této prosperující obci v samém srdci tajemného Prajzska, které je často přirovnáváno k mýtickým zemím z Tolkienových povídek, rozhodně neudělali ostudu - nejlepší z Riderů Petr G (čti: Dží) prosvištěl cílem jako suverénní vítěz kategorie M40 a dokázal, že návrh na jeho vyloučení z týmu podaný v anonymním hlasování na podzimní schůzi Zajícem, rozhodně nebyl opodstatněný. Bronzové kategorie pak ve svých kategoriích M30 a M20 uzmuli Viktor s Homoušem a stejně cenný kov vybojovala i teta Dominika vkategorii žen. Vedoucí provozovny opavského Supshopu.cz Liborek bohužel neukrotil mohutnou sílu svých údů a v jednom z výjezdů přeťal řetěz. Další cenné místo na bedně kategori M30 zajistil Superioru neplánovaně matador opavské závodní cyklistiky a renomovaný trenér něžného pohlaví Tomáš Najser, když se po dlouhém přemlouvání uvolil prověřit v závodním tempu 29" SUPa nepřítomného Humra.

Famózně začaly sezónu ve stejný den i jihočeské naděje Superior Riders Jana a Pepé Kamlerů, když v závodě Okolobudějic opanovali oba své kategorie. Pepa o své první závodní zkušenosti na „velkých kolech" referuje: „Závod pro mě byl velkým testem nového stroje, který jsem vyfasoval pár dní před startem. "SUPina", kterou jsem sedlal byla neskutečná! Byl jsem překvapen jak se 29-tka chovala v terénu a jak dokázala pobírat drobné nerovnosti. Zároveň byla tuhá a řeči o tom, že tato kola ztrácejí do kopce s velkou radostí popírám! :-) . K samotnému závodu: Po startu, který vedl 2 kilometry po asfaltu se balík nadrobil na skupiny, já chytnul druhou, ve které jsme se střídali a uháněli směr Kleť. První dva ( Hruška, Vokr) opálení jako černoši, měli solidní náskok, který nešel smáznout, ba naopak jen navyšovali. Přesto naše skupina spolkla pár lidí, kteří zkoušeli jejich tempo udržet. V prvním okruhu s dojezdem na vrchol Kleti, jsem se cítil výborně. Do kopce jsem skupině mírně poodskakoval a ve sjezdech jsem na Supině předváděl solidní výkon vygumovaného sjezdaře. Ve druhém okruhu se bohužel projevila má neučast v teple, kde se najíždějí kilometry, kousek pod vrcholem mě škráblo a poodjel mi Mates Nepustli (merida cz) a Knížák (toyota dolák). Zkusil jsem se vymáčknout ve sjezdu, ale bohužel mě na křižovatce pod kopcem pořadatelka (dutá hlava) mě poslala špatným směrem. Asi po 1 kilometru mě jeden dobrák otočil. Do cíle jsem sjel na 10 místě (první kategorie M30), bejvalo by to ale o 3 místa lepší. Počítám, že přibližně za měsíc na tom budu se silama a vytrvalostí lépe. To bych už chtěl prohnat sem tam i nějakého profíka..."

O víkendu nezávodili Mára, Kéro a aviator Michael, kteří dle individuálního tréninkového plánu Varlata Žaludise vybrušují svou formu do podoby blyštivého smaragdu ultimativními silničními tréninky a své zbrusu nové stroje Superior Team 29 nechávají zatím neposkvrněny, Zajíce zaměstnala vykládka čerstvě importovaných prémiových mobilhauzů MT-6 s teleskopickou terasou a břicháč Humr zase vycestoval s týmovým lékařem MUDr. Lubinem Fokodelem do dálné Ásie, aby se zde věnovali hloubkovému výzkumu vysoce raritního druhu pandy chlípné (lat. Pandos Perversis) za účelem extrakce vzácného míšního sekretu zabraňujícího po krystalizaci do formy luminiscenčních destiček tvorbě podkožního tuku. Třešničkou na pomyslném dortu asijské mise bylo slavnostní otevření Ghimg Dong-Fokodelova tréninkového centra mládeže v Saigonu spojené s předáním více než milionového finančního daru Superior Riders na rozvoj vitnamské cyklistiky.


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet