kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
28.4.2012 / ŠkodaBike Ostrava a KPŽ Trans Brdy

O prvním letošním tropickém víkendu odolali Superior Riders pokušení vyvalit svá pruhovaná těla na plovárně a pustili se do závodních soubojů s vervou sobě vlastní.

Nejpočetnější výprava se vydala na ostravský bikemaraton Škodabike s centrem závodu v areálu VŠB a přilehlých kolejí, což v kombinaci s vysokou venkovní teplotou slibovalo mnohé vizuální zážitky. Na start dlouhé 68km trasy kromě Petra G. (čti: Dží) a Homouše dorazil i Aviator Michael a doléčit si záhadnou nemoc zavlečenou z Asie se zde rozhodl i předseda Humr.

Krátce po startu z porubské hlavní třídy známé např. z loňského finále silničního ČP rozdělilo početný balík prudké stoupání do sjezdovky, v němž bylo především z úst "jednopřevodníkářů" slyšet mnohé, vysoce invenční, vulgarismy. Opory týmu se však rozhodit nenechaly a bezpečně kontrolovaly průběh trychlého a prašného závodu na nádherné trati z předních skupin. Velice elegantně jel rovněž Aviator, noční pitka (od slova "pít", ne od slova "mušlička" - pozn. redakce) s posádkou Ruslanu Volga-Dněpr, kterou absolvoval v rámci své noční směny za obrazovkami radarů mošnovského velkoletiště, se však podepsala na jeho lehce snížené stabilitě, což dokládají některé snímky z fotogalerie k závodu. Humr pak kontroloval dění v závodě ze středních pozic.

Cílem závodu poznamenaného bohužel horším zančením a blouděním nakonec projel Homouš na fantastickém 3. místě hlavní kategorie za Adamem Kauerem a letos skvěle jezdící Radečkou a stejné umístění si ve své kategorii přepsal i Petr G. (čti: Dží), což znamenalo příjemnou povinnost vyčkat do vyhlášení vítězů. Homoušovo okouzlení jednou z přítomných hostesek (tou v šatičkách) slibovalo na bedně velkolepou show, avšak poté, co jeden z pořadatelů zaslech výrok "Marti sleduj jak ji tam narvu jazyk", bylo z bezpečnostních důvodů toto křehké stvoření předávající medaile staženo do zákulisí a nahrazeno mohutným rektorem místní univerzity. I tak ale vypadal Rádíček během ceremoniálu výtečně a zcela zastínil ostatní přítomné, včetně absolutního vítěze závodu...

Na druhém konci republiky tou dobou vrcholil první díl seriálu KPŽ Trans Brdy, kde startoval Kéro (do posledních chvil před startem vězněný v kuchyňce jedné z benzinek pro nefunkční platební kartu) a Jana. po úporném boji s vedrem nakonec Kéro 19. a Jane 7.


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet