kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
1.5.2012 / Valašský pohár MTB XC No.1 a Cukroušův mazec

Jak jinak oslavit svátek práce než prací, což je pro cyklistického profesionála trénink nebo rovnou závod - právě druhou variantu zvolili první květnový den Homouš, Humr, Kéro a Jana.

Moravská sekce týmu se tak vypravila na první podnik letošního Valašského poháru MTB XC na veselskou sjezdovku, kde pořadatelé připravili nebývale atraktivní trať s parametry, zaněž by se nemusel stydět leckterý závod ČP.

Program dne zahájily závody nejmladších kategorií, kde se na start mimo jiné postavil i předsedův parťák z BMX tréninků Karel Najser. Red Bull Team member Kájoš za to vzal hned od startu a svým dravým projevem, který jakoby z oka vypadl zavodnímu stylu svého otce, jasně popřel spekulace o svém nemanželském původu. Po dvou náročných okruzích pak projel cílem jako jednoznačný vítěz a přítomným žurnalistům podal velice sofistikovaná interview.

V pauze mezi dalšími kláními dostal Humr s Homoušem za úkol seznámit novicku XC tratí tetu Johanu s četnými záludnostmi místního okruhu a vzhledem k tomu, že se jelo tzv. "bez Felixe", může být teta ráda, že půlhodinu se dvěma strejdy uprostřed hlubokého veselského lesa odnesla jen několika povrchovými šrámy. Mezitím se do centra dění začaly sjíždět legendy jako Nikouš, Šakal, Ouško nebo Foja, což značilo velice zajímavou podívanou během závodu hlavních kategorií.

Superior Riders v něm bohužel žádnou velkou díru do světa neudělali - Spartakus podcenil pitný režim a závodem se doslova protrápil a o nic lépe na tom nebyl ani Humr, kterého schvátila druhá vlna pandí chřipky a který hodinuapůl dlouhý závod dokončil jen z úcty k Ivanovu týmu pořadatelů. Již ve druhém okruhu slezl také Najzy, kterého asi uštkla zmije nebo něco většího (jen tak by totiž určitě nevzdal). Výtečný výkon naopak předváděli vítězové obou věkových kategorií Nikouš s Fojou a mile překvapil také dlouholetý přítel týmu pan kanclér Motýl, který se s náročnou tratí pral s nebývalou elegancí.

Čest týmu tak první květnový den zachránil Kéro, který se po vyzrálém výkonu stal vítězem zbraslavského bikemaratonu Cukroušův mazec a jeho úspěch podtrhla 3. místem na stejné akci Jana - více info na facebooku Superior Riders


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet