kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
20.5.2012 / Silesia Bike Marathon, Opava

Jedním z nejprestižnějších akcí sezóny je pro moravskou sekci Superior Riders oblíbený Silesia Bike Marathon, jehož 12. ročník odstartoval z Horního náměstí v Opavě minulou sobotu.

Slunečné počasí a tradičně špičkově připravená, a letos i nebývale suchá, trať slibovala již předem krásný závodnický zážitek, který i tentokrát končil velkým úspěchem pro barvy Superior Riders.

Na delší 90km trať v 9 hodin odstartoval Homouš, Victor a Humr, kteří srovnaní do vzorové formace zavedli celý několikasethlavý peloton do terénu. Velké ambice měl především prvně jmenovaný Spartakus, zatímco předseda nastupoval na start svého nejoblíbenějšího závodu po měsíc trvajícím boji s pandémií především se záměrem dobře si ho užít a nezhatit naděje ambicióznějšího dua na zisk titulu v soutěži týmů. Závod se však od prvního stoupání vyvíjel zcela jinak - trápící se Spartakus nezachytil nástup skupiny největších favoritů v čele s ostříleným Martinem Horákem a na stíhací jízdu se naopak vydal Humr. Victor si v plném nasazení vychutnal výjezd do Kalvárie, několik kilometrů po něm však dal vzpomenout na svůj skautský výcvik, když na řetězu svého SUPa vyrobil spektakulární dračí smyčku, kterou se mu však nepodařilo rozmotat, což znamenalo konec nadějí nadsamčího týmu Monster Cocks / Superior Riders. Ještě hůře skončil Marek, který při přejezdu rozkopanou Opavou krátce po startu kelňa jednoho z dělníků rozřízla plášť a odstartoval nakonec na kratší trati.

Sólově jedoucí předseda začal postupně předjíždět jednoho odpadlíka za druhým a překvapení dne dokonal zhruba kilometr před cílem, když se nelítostně prohnal kolem Pavla Žáka, jedoucího si pro vítězství. Humr si tak po třech celkových triumfech na kratší trati připsal premiérové "dlouhé" vítězství. Homouš nakonec ukořistil velice pěkné 6. místo.

Na kratší trati zajel výborně Petr G. (čti: Dží), který projel cílem jako 3. muž kategorie M40, zbytek týmu Mareček, Liborek a teta Dominika pak dokončili spokojení v poklidném tempu. O další medailové úspěchy rychlých SUPů se tak tentokrát postarali netýmoví jezdci v čele s matadorem Tomášem Najserem - 3.místo/M30, Renatou Najserovou - 2.místo/Ž30 (startující na 29" SUPu tety Dominiky, která tentokrát zvolila pohodlí fullu F100) a teta Johana (2./Ž20).

Tečku za krásným dnem a skvěle odvedené práci pořadatelů v čele s Michalem Hájkem udělal tradičně vydařený večírek v areálu U chovatelů.

Závodní program Superior Riders pokračuje příští víkend ČP XCO v Bedřichově, kde je hlavním bodem programu, kromě zisku další pohárové medaile pro Pepu kamlera a Janu, především udobření Humra s Kérem. Podle zákulisních informací se na pohárový cross country comeback chystá i Spartakus Homouš.


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet