kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
26.5.2012 / ČP XCO No.3, Bedřichov

Cross country specialisté Jana, Kéro, Pepa, Humr a Homouš vyrazili o uplynulém víkendu na 3. díl letošního Českého poháru do Bedřichova a nebyli by to Superior Riders, kdyby si domů nevezli alespoň jednu medaili...

...ta byla tentokrát stříbrná a na divácky atraktivní trati ji vybojoval hned dopoledne Pepa Kamler v kategorii mužů Expert/Expres. Dosavadní lídr ČP, který v uplynulém týdnu bojoval s úpalem, když to přehnal se sluněním na jedné z vimperských plováren (a vysloužil si předzdívku "Loupáček"), podlehl tentokrát v gentlemanském souboji panu Bc. Michalu Malíkovi. Společně s Pepou, Zdenálem, Zelím, Máriem, Vlčákem a dalšími legendami se na start postavil i navrátilec XC tratí konstruktír Rádís a i přesto, že mu boj o přední příčky překazila prudká alergická reakce na jednu z místních horských bylin o níž se před startem nechtěně otřel jedním ze svých mohutných údů, získal si svým precizním jízdním projevem plným elegance srdce nejedné dívky u trati.

Krátce před tím, než na bedřichovském kostele odbila jedna hodina po poledni, se u trati objevil libový Kérův fotřík, což bylo neklamnou známkou toho, že do stratu jeho favoritky Jany zbývají pouhé minuty. Jana vyrazila do boje se soupeřkami skutečně srdnatě a podávala vynikající výkon do chvíle, než chybovala v jednom ze sjezdů a potlučená a s vyraženým dechem ze závodu odstoupila. Lékařskou pomoc musel vyhledat rovněž ředseda Humr, známý poslední dobou také jako "Rocco", jehož během závodů ženských kategorií pravidelně postihují návaly zbytnělosti omerzující hybnost dolních končetin. Tentokrát přistával v Bedřichově vrtulník s ledem hned dvakrát...

Po třetí hodině se ke startu začali šikovat elitní muži, mezi nimiž budil právem největší rozruch Kéro, který se v uplynulém týdnu, jako figurant jedné z ústředních postav, zúčastnil rekonstrukce atentátu na zastupujícího říšského protektora v libeňské zatáčce. Z této brigády si do Bedřichova totiž přivezl nejen tučný výdělek a prototyp brýlí Oakley Aviator, ale rovněž velice progresivní a dechberoucí účes alá Reinhard. Ze zadních řad pak ke své letošní pohárové premiéře před pražským fanclubem vystartoval i Rocco. Oba Riders se soupeřů nezalekli a v nájezdu do terénu se procpali na příčky okolo 20. místa. V cíli byl nakonec dříve předseda jako 21., Kéro pak proťal cíl o čtyři místa za níma a v zastoupení za Pepu přebral během ceremoniálu dres vedoucího jezdce ČP.

Po srdečném rozloučení s milými majiteli penzionu Diana se Riders vydali k domovům. Report o úspěšném sobotním vystoupení zbytku týmu na maratonských akcích připravujeme.


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet