kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
2.6.2012 / ČP XCO No.3, Kutná Hora - Aktualizováno!

3. díl letošního českého poháru MTB XC hostila Kutná Hora a Superior Riders se na této vysoce prestižní akci představili opět v hojném počtu a odvážejí si dva životní výsledky!

Páteční průtrže mračen rekognoskaci trati příliš nepřály, Rádis a předseda Rocco se tak po příjezdu na místo činu raději věnovali výstavbě týmového stanu na pontonech v lukrativním rybníčku a servisu SUPů Jany a Kéra, kteří se i přes výslovné zákazy vedení vydali do bahenních lázní kutnohorského okruhu. Pepa si rozumně počkal na večerní zlepšení počasí, za čož byl odměněn společným rozjetím "do rychla" jehož taktovky se ochotně ujal Rocco.

Po ubytování v útulném pensiónu Kréta (velký dík patří ubytovací referentce Janě, která zvolila ubytovnu, kde se i "older people feel to be young", čímž udělal radost svým starým kolegům v čele s Homoušem) nastal čas na důležitou strategickou poradu jejímž hlavním tématem byla taktika pro zítřejší závod na takřka neregulérní trati. Jako místo roccování, jehož se zúčastnila i řada externích poradců, bylo vybráno podivuhodné podzemní septum, v němž byl jako lídr pro nadcházející den určen Homouš. U něj byl předpoklad, že díky gigantické velikosti své nohy propluje bahnem s elegancí mořské panny (ne nadarmo figuruje v obsáhlém zápisu z porady pod krycím jménem Ryban). Po povinném předčítání z pergamenu hříchů byla mladší část týmu uložena na své palandy, zatímco předseda s Rybanem navštívili ještě schůzi tzv. Velké trojky-tedy tří nejvýznamnějších týmů české MTB scény Superior Riders, S&H Superior a Merida Team.

Sobotní program začal tradičně velice rušně a již od rána se po kolonádě podél silně exponovaného stanu Superior Riders promenovala jedna celebrita za druhou. Před desátou hodinou vyrazili na totálně rozbahněnou trať muži Expert: dosavadní lídr ČP Pepa jednal přesně podle předem připraveného scénáře-z předních pozic usilovně kropil trať jedním bidonem Energit za druhým, aby tak připravil pro Rybana ještě hladší plavbu. Ačkoli sám totálně vyčerpán na začátku druhého okruhu odstoupil, Ryban Homouš si i díky jeho obětavosti zajel svůj životní XC výsledek a proplul cílem na fantastickém 16. místě jen kousek za vítězem závodu akademikem Malíkem.

Čilý ruch nastal ve stanu Superior Riders opět krátce po poledni, kdy se na svůj start začaly připravovat ženy a dívky - předseda Rocco se totiž rozhodl poodhalit tajemství svých krásných, hebkých a blyštivě lesklých nohou a dopřát slast v podobě masáže hřejivou esencí i náhodně vylosované pětici závodnic. Jana dostala navíc jako bonus i promazaný řetěz a ve 13:00 vyrazila do boje s nabitou konkurencí soupeřek. Po úvodních kolech, kdy se pohybovala na předních pozicích dostala od vedení týmu pokyn trousit... trousit savé kapesníčky, které měly vypreparovat trať pro hladké pláště elitní dvojice Kéro&Humr. S pocitem dobře odvedené práce pak proťala cíl náročného závodu na 15.místě.

Zlatý hřeb programu nastal v 15:15, kdy byla na trať vpuštěna zhruba padesátka eliťáků v čele s kamarádem tety Dominiky, polským olympionikem Markem Konwou z týmu Milka-Superior. Kéro s Humrem se vydali na trať rázně s pokřikem "som čarovný!", svou bojovnost však přesto krotili tak, aby neohrozili vedení svého polského kolegy. Na konci úvodního okruhu se pak předseda rozhodl vyklidit čelní pozice, pošetřit své zhmožděné tělo a pohlídat si umístění v top 30, Kéro naopak vyrazil, mocně povzbuzován pražským fanclubem na Janou vysáté trati vstříc životnímu výsledku a po lítém boji s ostříleným Frantou Žilákem projel cílem na 24. místě. Rocco sice dokončil po matematiké chybě (odmocňování) jako 31., fantastický výkon pražského floutka Kéra a vítězství Marka Konwy bylo krásnou tečkou za kutnohorským víkendem.

V pondělí jsme z nejortodoxnějšího jádra pražských fans obdrželi několik vydařených fotek Superior Riders v akci na kutnohorské trati - děkujeme za ně Vojtíškovi a jeho sestře, celému fanclubu pak za dechberoucí vokální, instrumentální, verbální, nonverbální, čichové, hmatové, vizuální a jiné formy fandění!


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet