kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
9.6.2012 / Cross kanec, aneb Rocco úřadoval na Hartě!, Horní Benešov

Nelehký víkend má za sebou část týmu Superior Riders zaměstnaná v kopřivnickém BikeFunu, poté, co o jejich závodním programu rozhodl neomezený vládce této továrny na sny - vrátný Pišt!

Ten totiž po páteční slovní potyčce oběma Riders zamítl účast na dalším díle Valašského poháru, a zatímco Roccovi povolil start alespoň na tajemném závodě okolo Slezské Harty s líbivým názvem Cross kanec, jednatele Victora poslal rovnou do P*ce (poc Sněžkou)...

K nešťastnému předsedovi se za vydatného sobotního deště ze solidarity připojil věrný druh Homouš, Bory a Mgr.Ouško a všichni vyrazili na start do Horního Benešova. Po příjezdu na místo začalo být zřejmé, že rozhodně nepůjde o procházku růžovou zahradou - tučné prize money přilákalo na start řadu zvučných jmen v čele s cyklokrosovým mistrem světa Zdeňkem Mlynářem, Nikoušem Ivanovem, Ivo Plevákem a kromě rekreující se Raděčky také kompletní partičku opavského BikeStylu.

Startovní pole krátce po startu nekrompromisně nadělilo několik záludných překážek, z nichž jedna se stala téměř osudnou i Homoušovi. Houževnatý Ryban se však i s gigantickou osmicí dokázal vrátit do čelní skupiny a kdyby jeho účinkování definitivně nezhatila větev v přehazovačce, dala se očekávat jeho účast v boji o medaile. Předseda Rocco naopak tou dobou plápolal na konci vedoucí skupiny a nic nenasvědčovalo tomu, co se stalo v prvním pořádném stoupání, kde nastoupil Nikouš a právě Rocco byl nakonec jediným, kdo s ním dokázal držet krok. Společně se odpoutali od zbytku pronásledovatelů a po pár kilometrech vzorné spolupráce na ně najeli několikaminutový náskok, který s blížícím se cílem neustále navyšovali. Po 65-ti kilometrech v hustých pralesích a vydatného deště okolo vodní nádrže Slezská Harta měl nakonec přeci jen více sil Rocco a před bouřícími davy projel cílem na benešovském náměstí jako vítěz. Jelikož však nemohl pro neodkladné pracovní povinnosti čekat na vyhlášení vítězů, vyvstala otázka, čím něco tak krásného na bedně adekvátně nahradit. Jedinou možnou volbou se nakonec ukázala nejsličnější členka týmu Bike One, teta Táňka, která Rocca na nejvyšším stupínku ve skvěle padnoucím dresu Superior Riders hrdě zastoupila.

Program čarovného závodu, kde bylo vše zdarma, zakončil těsně před setměním příjezd nekorunovaného kance Mirka "Chucka" Frkala, jehož zarosený tachograf v cíli ukázal dechberoucí hodnotu 116km, ačkoli se Chuck původně přihlásil pouze na dětskou, 35km variantu trati "Lončák". I zabloudit se musí umět...


» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet