kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
17.6.2012 / Nabitý víkend Superior Riders: Petyša Tour, Bike Prague a MTB Leština

Další pořádně nabitý víkend mají za sebou jezdci Superior Riders, kteří se vydali do bojů se soupeři hned na několika místech republiky.

Nejprve se v sobotu postavili na start domácího rožnovského bikemaratonu Petyša Tour Homouš s Roccem a tetami Dominikou a Ňuňou. Tropické teploty v kombinaci s pekelně náročnou kopcovitou tratí a slušnou konkurencí slibovaly hodně zábavy a nějaký ten vypocený hektolitr. Krátce po startu 65km trati se v prvním stoupání ujal vedení předseda a početný balík jezdců pořádně nadělil, brzy se na něm však podepsala únava z prezentací nové kolekce Superior 2013 a začal se propadat do hloubi startovního pole. V prvním sjezdu pak potkal nepříjemný defekt Homouše a oba Riders museli dát dohromady všechny vědomosti z celkem 13-ti letých študí na vysoké škole, aby za vydatné pomoci Štěpána uvedli zdánlivě neopravitelnou záležitost do provozuschopného stavu. Po 43 minutách bádání však museli přehodnotit své ambice a zbytek závodu byl pak kombinací tréninku, pumpování, slunění a koupelí. Čipy si pak v cíli nechali sličnou pořadatelkou ucviknout na 168. resp. 169. místě.

Výrazně úspěšnější byla na kratčí trati teta Dominika, která do závodu vystartovala raketovým tempem, za mohutného povzbuzování klanu Lavičků doslova prolétla Pindulou a nebýt bloudění patřilo by jí místo na bedně. Nakonec brala krásnou 4. příčku kousek před novým objevem Superior Riders Ňuňou, která dokázala, že pořádný kus závodnického talentu zbyl kromě Homouše i na ni a svůj první závod dokončila jako 6. Karlovi Petruželovi, dalším organizátorům , policistům a hasičům letos patří velký dík za skvěle uspořádaný a perfektně zajištěný závod.

Česká sekce Riders se v sobotu postavila na start premiérového maratonu Bike Prague a zatímco skvěle jedoucí Kéro přišel na dlouhé trati o výborné umístění vinou bloudění, Jana s Pepou na kratší doslova trestali - v cíli pak Jane zlatá v kategorii žen, suverénně vedoucí Pepa nakonec po setkání s ostrým střepem 2. - Gratulace!!

V neděli si stále ještě zkroušeného Rocca adoptovala teta Táňka se strejdou Romanem a vyvezli jej do obce cyklistice doslova zaslíbené - do Leštiny, která je známá především jako centrum konání tradičního Moravského bikemaratonu. Pořadatelský guru Jirka Chlebníček zvaný v obci familiérně "Chlebňa" se tentokrát ujal organizace dalšího dílu Šumperského MTB poháru a uspořádal atraktivní a rychlý cross country závod. Nejdříve se na krátký asfaltový okruh okolo sokolovny vydali nejmenší dravci a ačkoli Vašík Najser se do sedla svého prémiového odrážedla tentokráte nevyhoupl, starší Kájoš jej v závodě přeškoláků plnohodnotně nahradil a s přehledem vyhrál.

Po dlouhých hodinách závodění dalších kategorií, lenošení v parku a vyjídání Kájošových cen se na start postavili i zkušení matadoři Roman, Tomáš a Rocco. Čekalo je celkem 35 rovinatých km v pekelném tempu, o které se hned od startu stral právě předseda Superior Riders. Ve předu se tak utvořila kompaktní skupinka 6 kvalitních jezdců, kterou se předsedovi podařilo zredukovat na 50% až po drtivém nástupu v předposledním kole. Do cílového spurtu si tak Rocco přivedl dva výrazně mladší jezdce, lišácky však využil aerodynamickou výhodu své čelní pleši a za bouřlivého aplausu leštinských si vychutnal vítězný průjezd cílem. Najsy, jehož SUP se po Roccově nástupu splašil a zablokoval na chvíli trať projel cílem jako 5., Roman dokončil své premiérové cross country po těžké ztrátě krve ze strženého strupu a několika hrdinských činech včetně záchrany života uprostřed strartovního pole.

Po vyhlášení vítězů (s asistencí kájoše), několika párcích a kofolách nezbylo Roccovi než Chlebňovi poděkovat za krásné závodní odpoledne a vydat se v láskyplné péči adoptivních rodičů Táňky a Romana k domovu. I to chybějící "C" na diplomu se tentokrát odpouští...

Vydatnou fotogalerii z VC MTB Leština naleznete zde


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet