kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
7.7.2012 / Bikemaraton Drásal, Holešov

Kůzelný, magický, zázračný, zábavný, štýlový, žiarivý a trocha čačaný... ale hlavně čarovný byl již 19. ročník legendárního bikemaratonu Drásal, který odstartoval uplynulou sobotu z holešovského náměstí.

Superior Riders vyslali do centra dění nejprve tetu Dominiku, kterou v pátek večer následoval předvoj v podobě Homouše s předsedou Roccem, kteří v duchu kočovných Kelly family rozbili týmový tábor na břehu jednoho z kanálů holešovského zámku. Těžko říct jestli to byla noční vichřice, kvůli které se museli oba hrdinové připoutat ke stanu vlastními údy, příliš velký pytel pod hlavou nebo páteční otevřená kritika kázání z Betlémské kaple k příležitosti upálení Mistra Jana Husa, co způsobilo, že první Roccův ranní pohyb znamenal totální blokaci jeho krční páteře a poté, co úlevu nepřinesl ani odborný zákrok vymítače Vojty Berana i konec nadějí na jakýkoli dobrý výsledek voblíbeném závodě. Naštěstí zde byli další, připravení předsedu plně nahradit - ostřílený a po prvním prázdninovém týdnu především luxusně zrelaxovaný Homouš a dvojice noviců 120 km trasy - Aviator a teta Dominika.

Po časném ranním startu si sice z Riders počínal nejlépe Rocco, před sjezdem do Jarcové byl však dojet skvěle jedoucím Homoušem, kterého předtím pozdržel únik hélia zpláště (v nouzi pomohl svou mocnou pumpou Rádes). Spolu absolvovali větrné roviny podél Bečvy a ve stoupání do Prženských pasek se Homouš definitivně ujal role lídra a vydal se vstříc svému životnímu drásalovskému výsledku. Mezitím se do tempa vrací i zkrvavený Aviator, který doplatil na střet sjednou z fandících lištiček. Na občerstvovačce na Trojáku naopak pro bolesti balí Rocco a svěřuje se do péče tety Soni a její tryskové Toyoty Yaris. Teta Dominika tou dobou rozvážně šetří síly na závěrečné partie trati.

Zatímco Rocco zasvědcuje tetu Soňu na občerstvovačce ve Fryštáku do tajů přírody (ukázal jí fascinující rostliny explodující po podráždění), prolétává kolem na 13. Místě Mgr. Ouško a za ním těsném závěsu Homouš. Aviator projíždí s elegancí sobě vlastní o několik věder později a neohroženě míří do cíle svého prvního dlouhého Drásala

Cílový oblouk nakonec proťal Homouš po 5:22:59 na vynikajícím 14. místě celkově, když mu bedna vkategorii M19-29 unikla o jedinou příčku. Aviator ze sebe nechal sejmout čip na 45. příčce a hrdinka dne teta Dominika dojela dobře naladěna jako 376. v čase 9:13:32. Poté co všichni přítomní zatleskali Ouškovi k vynikajícímu 3. místu v kategorii M30-39., vydal se Rocco přímo do jednoho z holešovských tattoo salónů, aby novým tetováním vyjádřil úctu k jedné z bezesporu největších postav českých dějin.

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet