kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
21.7.2012 / MČR XCO, Pec pod Sněžkou

Domácí cross country a 4X tituly se rozdávaly o uplynulém víkendu na náročných tratích v Peci pod Sněžkou. Do bojů o mistrovské medaile zasáhlo hned pět jezdců v dresech Superior Riders.

Možnost důkladně se seznámit s mistrovskou tratí měl nejdříve předseda Rocco, když se mu v pátek odpoledne dostalo cti doplnit štafetu týmu Bike 2000 s čerstvou mistryní Nikol Stočkovou a vicemistrem Matějem Průdkem. Štafeta složená ze dvou, byť špičkových, kadetů a přestárlého dělníka sice nepatřila k favoritům závodu, nekonvenční taktika zvolená tetou trenérkou a stratégy ostravské líhně talentů přesto slibovala zajímavou podívanou - na první úsek obsahující i smrtící zaváděcí asfaltové stoupání měl totiž vyrazit Matěj, zatímco ostatní týmy zařadily většinou elitní jezdce, o druhý se měla starat Nikol a teprve nakonec měl být na trať vpuštěn Rocco navlečený do speciálního kompresního dresu.

Samotný závod pak probíhal přesně podle plánu - Mates předvedl v konkurenci domácí mužské špičky neskutečně bojovný výkon a stejně briskně si na svém úseku počínala i Nikol. Drobná komplikace nastala až ve chvíli, kdy se předseda rozhodl zkrátit si dlouhou chvíli čekání na předávku poskakováním po zadním kole - ve chvíli, kdy už byla Nikol na dohled cílové brány se mu totiž odfoukl gumu a jeho SUP stál ve vteřině na ráfku. Rocco naštěstí nezpanikařil, vytáhl z tepláků bombičku a ještě před předávkou dokázal svůj stroj v kaluži tmelu zprovoznit. Štafetu Bike 2000 nakonec dovezl do cíle na 7. místě. Krátce po štafetovém závodě začalo pršet, což uvítal především Kéro netající se svou láskou ke slizkým kořenům a pecské trati vůbec.

Sobotní ráno začalo pro Superior Riders zdrcující zprávou, když týmový lékař MUDr. Lubin Fokodel po ranním rozboru stolice zakázal start černému koni závodu kategorie Expert Victorovi, který se na mistrovský závod poslední 4 měsíce důsledně připravoval (dnes už Victor broučky nekakal a je naštěstí plně v pořádku). Riders ochuzení o technicky nejzdatnějšího jezdce a museli si v ranním závodě expertů vystačit s Pepou a Rybanem Homoušem.

Pepa odstartoval skvostně a okamžitě si s pozdějším vítězem závodu Bc. Malíkem vypracoval ohromný náskok. Mistrovské naděje bohužel uhasly poté, co v jedné z technických pasáží roztrhl řetěz a propadl se do hloubi startovního pole. Nakonec po bojovném výkonu vystoupal na bednu jako 3. Opravdovou show pak na nebezpečně kluzké a mokré trati předváděl Ryban, když jezdil sjezdy až za samotnou hranicí možností, na což si z Pece odváží hned několik bolestivých vzpomínek. Cílem propluj s helmou plnou smrdutého bahna jako hrdina na 17. místě a ihned byl zahrnut žádostmi o společné foto, které přicházely dokonce i od konkurenčních týmů.

Hodinu po poledni vyrazily na stále dost zrádnou trať nejpohlednější kategorie dívek a žen, kde měli Riders žhavé želízko v ohni v podobě Jany. Ta předvedla stejně vydařený start jako Pepa, když do terénu najížděla jako 2. Závod musela bohužel předčasně ukončit poté, co jí byl v depu neznámým mužem přestrojeným za Kéra (měl dokonce stejné modré cvičky z limitované edice Blue Ghetto) podstrčen bidon s destilovanou vodou. Brzy se dostavila totální demineralizace organismu a Jana musela pro následné křeče vzdát.

XC program vyvrcholi v Peci závodem oddělených kategorií Elite a U23. Nedříve se tak vydal na trať Rocco, Kéro pak 2 minuty po něm. Pro předsedu závod bohužel málem skončil již v prvním okruhu, když v jednom ze sjezdů zasukoval řetěz a stejně jako loni zde totálně zdemoloval své unikátní vodítko řetězu systému 1x10, které na jiných tratích funguje zcela bezchybně (Roccovým protestem na špatnou karmu trati v peci se budou zabývat proutkaři UCI) Po nekonečně dlouhém servisním zákroku nakonec do závodu naskočil po boku právě projíždějícího Kéra. I další okruhy však byly pro předsedu spíše trápením, především pro nekompatibilitu jeho jediného 40z. převodníku s nejdelším výjezdem na trati. V posledním sjezdu se navíc zopakoval rébus s řetězem z prvního kola a Rocco tak projel cílem až jako 15. eliní muž republiky.

O poznání lépe se s obtížnou tratí pral pod dohledem JLF (Jeho Libovej Fotřík) Kéro. Každým okruhem se prokousával startovním polem dopředu a na jeho technicky čačanou jízdu, stylově balancující někde mezi dubstepem a housem bylo radost pohledět. Kérečko nakonec proletěl cílem v "turbo módu" na fantastickém 13. místě. Velký dík obou jezdců pak patří nejen špičkovému servisu Rybana a Victora v obou depech, ale především pražskýmu i valašskému fanclubu za neskutečně čarovnou podporu!

Mistrovským titulem potěšil samozřejmě především grandiózně jedoucí Grande Paolo, hned dvě mistrovské medaile pak vybojovali jezdci na rychlých SUPech: nestárnoucí matador Milan Spěšný vybojoval elitní stříbro, démonický Mára Rauchfuss pak bronz v závodě U23 - res5ecta!

Závěrečného mistrovského večírku v pochybné putice Enzian se NIKDO z Riders nezůčastnil a všichi jezdci týmu se plně věnovali regeneraci. Stejně byl prý "o ničem"...

Na fotografiích ze závodního víkendu v peci stále usilovně pracují týmoví cenzoři - fotogalerie bude postupně aktualizována.


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet