kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
29.7.2012 / Bike víkend ve Valchově

Hlídání předsedy Rocca připadlo o víkendu na Aviatora a tetu Soňu. Pro pořádně naditou mošničku prázdninových zážitků se tato trojice vydala do Valchova.

Malá víska v kopcích nad Boskovicemi totiž po oba víkendové dny naplno ožila horskou cyklistikou - v sobotu hostila další díl XC Poháru Drahanské vrchoviny, v neděli pak místní pořádali 1. ročník bikemaratonu Valchovský drtič spadající prozměnu do Brněnského poháru MTB.

Sobotní cross country okouzlilo všechny zúčastněné především neskutečně čarovnou tratí vedoucí po písčitém podkladu místních piniových hájů. V kombinaci s tropickým vedrem a ultra-krátkou sukýnkou operátorky udícího boxu, hrozícího každou vteřinou explozí, byla iluze exotického středomoří dokonalá. Po závodech mladších kategorií, vložených exhibicí místního krasojezdce v triku Arakain a závodu štafet (ten bohužel katastrofálně poznamenal roztržený řetěz, který málem způsobil rozvrat rodiny Průdků) nastal čas vypustit na trať hlavní kategorie Elite, Expert, Masters a ženy.

Rocco opět ukázal, že je mistrem rychlých startů a na první pozici unikl hromadnému pádu dalších jezdců v nájezdu do terénu. První okruh tak obkroužil osamoceně a teprve v druhém se na něj dotáhl favorit závodu Honza Fojtík. Ten se pak odpoutal a dojel si pro zasloužené vítězství, zatímco předseda si zkušeně pohlídal 2. příčku.

Mnohem dramatičtější byl závod pro Aviatora na kterého si, bůh ví proč, políčili členové tajemného brněnského klanu Full Lips Crew a v každém kole pro něj připravili nějaké originální překvapení... Aviator se dokázal statečně vypořádat se silonovým vlascem napjatým přes trať ve výšce krku, jedovatým štírem i agresivním vyhladovělým trilobitem, ostré střepy ve tvaru netopýra však byly silným soustem jak pro něj, tak pro jeho Rocket Rony i mlíčí No-Flats...

Čas mezi vyhlášením vítězů a check-inem na repcepci Boskovické ubytovny využili Riders k naučné exkursi po nejkrásnějších stalaktitech Moravského krasu a po večeři krátce navštívili koncert blanenské rockové legendy Prorock v místní vyprodané sportovní hale. Po hitu "Břeťa stoupl na hrábě a má kulky na hadry" byli však tetou Soňou nekompromisně odvoláni do pelechů povlečených metodou tzv. "gruzínského chvatu" a oba sladce usnuli přii předčítání z vědeckého magazínu o vesmíru Cosmopolitan...

V neděli připravilo Valchovské zastupitelstvo 50-ti km bikemaraton, tvořený dvěma totožnými kopcovitými okruhy. Nejlepší start předvedl tentokrát Aviator, který sedmdesátihlavý peloton jezdců provedl zaváděcím okruhem. V nájezdu do prvního kola se pak iniciativy chopil Rocco a v úvodním vražedném stoupání se odhodlal k sólovému úniku. Po prním okruhu činil jeho náskok na skupinu pronásledovatelů již okolo dvou minut, cílem projel nakonec jako vítěz 5 minut před druhým Milanem Fajtem (s culíkem alá Bart Brentjens). Aviator se náročnou tratí porval rovněž výtečně a cíl proťal na elegantně kulatém 10. místě.

Za vřelé přijetí a krásný závodní víken děkují Superior Riders celé obci Valchov, na jejímž webu  jsou již také k naůlezení výsledky a fotogalerie z obou závodů.


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet