kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
4.8.2012 / CyklomaratonTour Okoloostravy, Vřesina

Za kvalitním závoděním nemuseli Superior Riders tentokrát cestovat příliš daleko - ve Vřesině u Ostravy se jel uplynulou sobotu další ze závodů série CyklomaratonTour - Okoloostravy.

Na oblíbené 60km trati opavských cyklistů (závodníky totiž zavede z Ostravy téměř až domů) samozřejmě nemohl chybět předseda Rocco, kterého doplnil elitní konstruktér dopravní a manipulační techniky a špičkový gurmán v jedné osobě Homouš. Na kratší 35 km Riders reprezentovala teta Dominika a Aviator notně znavený po náročném školení problematiky NPIAP (Non-Precision Instrument Approach Procedure).

Brzy po brutálním startu přímo do sjezdovky se taktovky na dlouhé trati chopili bývalí kolegové z týmu Maxidek-Cannondale Standa Hejduk a Rocco a po několika kilometrech ostrého tempa se od ostatních soupeřů zcela osamostatnili. Když se příkladně spolupracující dvojice objevila pospolu v závěrečném sjezdu, bylo jasné, že o vítězi rozhodne až cílová rovinka. Ve spektakulárním špurtu zúročil své zkušenosti vítěz Pražských schodů 2003 Standa a o pár desetin sekundy zvítězil.

Mnohem větší drama však přineslo dění na kratší trati, kde si skvěle počínala teta Dominika. V jednom z rychlých sjezdů několik kilometrů před cílem však neukočírovala svou SUPici, nepříjemně spadla a zranila si ruku. Teta však dokázala, že není z cukru a po heroickém výkonu s jedinou funkční rukou a kolegiální pomocí jedné ze soupeřek dokázala uhájit 3. místo v kategorii žen do 23 let, kterou ovládla opavská teta Johana. V cíli se jí již chopili záchranáři, následoval rentgen ve Fakultní nemocnici, diágnóza naštíplého zápěstí a sádra na 4 týdny. Na bedně Dominiku zastoupila prozměnu teta Táňka.

Zbylým dvěma hrdinům Superior Riders se závod bohužel příliš nevyvedl - Ryban Homouš dokončil po zdravotních komplikacích v tréninkovém tempu, rozjetého Aviatora zastavil v jednom z temných hvozdů atak divokého netopýra.

Fotodokumentace závodu se ujal tentokrát ostravský cyklistický guru Jirka Sedláček: http://jiriteam.rajce.idnes.cz/4.8.12._OV-Vresina_MTB/#

 


» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet