kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
5.8.2012 / Grand Prix Forman, Janovice u St.Jičína

Předsednický peugeot vybavený papežským "Glejtem o usmíření" (vydaným po nepříjemné roztržce mezi Roccem a Vatikánem den před Drásalem) vyrazil tentokrát do Janovic u Starého Jičína, kde se konal 10. závod silniční série SPAC - vysoce prestižní Grand Prix Forman vypsaný zároveň jako Mistrovství Slezského poháru v silničním závodě jednotlivců.

Na jezdce elitní kategorie čekalo 8 cca. 12km okruhů s několika nepříjemnými stoupáními, navíc s velice nejistým počasím - deštivý úvod závodu (dělající vrásky na čele všem majitelům karbonových ráfků) nakonec vystřídalo dusno a slunečno. Mezi hlavní favority patřili samozřejmě jezdci pořádajícího týmu v čele s ostříleným lišákem Peťou Hudečkem, trio opavského BikeStyle Portor, Wiky a Břetík, notně pozlobit však mohla i squadra z kopřivnické továrny na sny osvěžená celozávodní dovolenou: Brožík, bratrská dvojice Marků a předseda Rocco.

A byl to právě předseda Superior Riders, který se nebál po Saganovsku útočit již od prvního okruhu, kdy po drze brzkém nástupu vyfoukl všem ostatním první prémii a totéž zopakoval i na další ve třetím kole. Malá dušička byla v Roccovi během 5. kola, kdy spolu s třemi dalšími kolegy musel sjíždět minutové manko na vysoce nebezpečnou a výkonnou skupinu uprchlíků. ..Ručička indikátoru bolesti byla v tu chvíli hluboko v červeném poli. Po vzorné spolupráci se však všichni vrátili do hry a předseda ovládl i zbylé prémie.

Rozhodující okamžik závodu nastal po poslední prémii v 7. kole, kdy se Rocco vydal do úniku s vynikajícím tempařem Romanem Galatíkem. Ukázkově kooperující duo si udrželo náskok až pod stoupání na Starý Jičín, kde se předseda odpoutal a sólově si dojel pro letošní premiérové silniční vítězství. Roman Galatík rovněž udržel soupeře za zády a projel cílem jako 2.

Po krátkém poležení ve společnosti krásných žen, mužů a Radečky následovalo vyhlášení vítězů v režii ředitele závodu a kormidelníka pořádajícího oddílu Ondry Bezunka, kterému patří velký dík za povedenou akci.

Velkou oporou byl předsedovi v průběhu závodu Aviator zotavující se z kousnutí jedovatým netopýrem na sobotním Okoloostravy, který jako externí spolupracovník Oakleyshopu pomohl před startem s optimálním výběrem skel do nejistého počasí (Persimon vented) a celý závod s tetou Dominikou absolvoval za volantem doprovodného vozu.


» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet