kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
1.10.2012 / Cyklokrosový víkend Superior Riders

Ranní mrazíky a žloutnoucí listí dalo v uplynulých dnech jasný signál, že po roce opět dozrál čas oprášit ukrutně rychlé cyklokrosové stroje, nalepit nové galusky a nakoupit zásoby hřejivky. Prvním ze Superior Riders, kdo se letos pustil do terenářské sezóny byl o uplynulém víkendu předseda Rocco.

Kalendář cyklokrosových akcí byl nebývale nabitý, předseda však tentokrát kvůli servisním povinnostem na sobotní ultravytrvalostní akci 12 hodin No Limit v Raduni (Petr G. (čti: Dží) nejrychlejší kolo závodu!!), upřednostnil před cestováním do Belgie blízký a neméně kvalitní závod Oderského poháru a ČP Masters v Jeseníku. Na rychlé trati vedoucí převážně po podhorských pastvinách se hned po startu ujal vedení a brzy vyselektoval pětici adeptů na vítězství. Rozhodující okamžik závodu pak přišel v předposledním kole po mohutném ataku úřadujícího mistra republiky v kategorii masters Vlastíka Mlynáře, na nějž dokázal reagovat pouze mladší z kladu Hynků a Rocco. Poslední dva jmenovaní pak svedli v závěrečném okruhu lítý boj, prvenství a premiérové vítězství však dokázal po mistrně zvládnuté poslední překážce udržet předseda Superior Riders.

V neděli se cirkus Oderského poháru přesunul do Mekky moravského krosu Vrbna pod Pradědem, kde rodinný klan Mlynářů uspořádal nádherný a atraktivní závod, v němž kromě náročného stoupání a záludného sjezdu nechyběla ani bikrosová pasáž. Týmový Peugeot 306 předzdívaný po extrakci zadního dílu výfuku "Osvětim" zaparkoval hned vedle honosných karavanů Najserů, Prejdů a Hekelů, což slibovalo kvalitní konkurenci a velkou diváckou podívanou. K té navíc nemalou měrou přispěl i novic cyklokrosových závodů Kostík. Brzy po startu se opakoval scénář z minulého dne, jediným, kdo však tentokrát dokázal s Roccem držet krok byl bývalý reprezentant Emi Heki a oba jezdci se osamoceně prokroužili až ke gentlemanskému spurtu, v němž měl o chup silnější nohy předseda Rocco a připsal si tak druhé cenné cyklokrosové vítězství.

Cyklokrosový víkend zakončila návštěva tajného výcvikového tábora cyklokrosových dovedností v Dětřichovicích, kde se pod dozorem zkušených terenářských matadorů připravují na hvězdnou kariéru noví Štybarové, Šimůnci, Mlynářové a Káškové. Kromě veledůležitého nácviku přeskoku překážek (každé malé dítě přece ví, že se k překážce nelze jen tak bezhlavě přiřítit) byl na programu i přejezd klikaté klády simulující úzké koleje v písku belgických dun a nácvik efektních driftů.

Fotogalerie z Oderského poháru ve Vrbně pod Pradědem

Fotogalerie z Výcvikového tábora cyklokrosových dovedností


» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet