kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
13.4.2013 / Bolatická 30, Bolatice

Famózní vstup do závodní sezóny má za sebou čerstvá posila týmu Superior Riders v elitní ženské kategorii teta Johanka. V bahenním pekle na trase Bolatické 30 nedala šanci nejen svým soupeřkám, ale také řadě ambiciózních mužů.

Oblíbený otevírák moravskoslezské bikové sezóny byl letos řádně poznamenán sněhovou nadílkou, která na trati ležela ještě v průběhu týdne a některé úseky tak byly slušně řečeno "jen těžko sjízdné". Ze Supriderů se od startu nenechal odradit Aviator, Rocco a teta Johanka, zatímco Homouš a Petr G. (čti: Dží), kryli výše jmenovaným záda pouze jako doprovod u trati.

Peloton se vrhl vštříc bahennímu dobrodružství ve 12:10 po průjezdu místního Pendolina a mužské části týmu se od té chvíle začala lepit smůla na paty (Sidi). Zatímco Roccovi se stal téměř osudným laxně pojatý start, když si v silném větru málem nedokázal dojet čelo závodu, Aviator v mohutném vzedmutí sil vytvořil na svém řetězu dračí smyčku, za níž by se nemusel styděl nejeden mladý junák (ani jeho pedovedoucí). Rocco se na čelo nakonec přecijen probojoval, avšak brzy poté, co se u něj projeviil tradiční záchvat lobotomie, svedl celou vedoucí trojici zcela mimo trať, což znamenalo konec veškerých nadějí. Aviator i přes svůj hendikem vystřihl parádní spurt na nejvyšší bod trati na 13. kilometru, o němž byl mylně přesvědčen, že se jedná o cíl.

Zcela opačně si při své premiéře v novém dresu a za řídítky Superioru Team Issue 29 počínala teta Johanka. Hned od startu se chopila vedení mezi ženami a s rozbahněnou tratí si počínala naprosto suverénně. nakonec z toho bylo první letošní vítězství a parádní celkové 25. místo (Rocco 20., Aviator 26.).

Celkovým vítězem sympatického závodu s paríní atmosférou se nevědomky stal odchovanec Superior Riders Honza Směšný, když ve spurtu porazil domácího favorita Matěje Lasáka.


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet