kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
1.5.2013 / Valašský pohár MTB XC No.1, Veselá

Po sobotním teplickém ČP odstartoval na Svátek práce na Veselé u Valašského Meziříčí i druhý nejprestižnější seriál XC závodů u nás - Valašský pohár. Na startu samozřejmě nechyběli ani Superior Riders - premiérově v nových dresech 2013.

V areálu veselské sjezdovky se na start nejdříve postavil hostující Karel Najser. 4 dlouhé a náročné okruhy však opavskému bikrosovému šampionovi tentokrát příliš do karet nehrály a rtěsně přišel o medailové umístění. Místo strojení na bednu se tak mohl alespoň vklidu věnovat rekonvalescenci tety Johanky, kterou den před závodem skolil neznámý virus.

Příliš štěstí neměla ani Sexy Denisa, která při najíždění trati nepříjemně spadla a nad jejím startem se dlouho vznášel otazník. Naštěstí včas dorazil narychlo povolaný fyzioterapeut z Prahy a Denisa se do boje se soupeřkami nakonec pustila. V cíli společného závodu s juniorkami z toho bylo skvostné 5. místo. Ještě těsněji medaile utekla skvěle jedoucímu Ondrovi Hermanovi, který skončil po pěti náročných okruzích na 4. místě. Za silně entuziastický výkon v závodě žen, ozdobeném účastí naší nejlepší bikerky Terezy Huříkové, pak musíme ocenit Homoušovu sestru Ňuňáče!

Nakonec přišel na řadu blok závodů mužských kategorií. V tom prvním mužů nad 30 let vytasili Riders jako eso z rukávu Victora, který po startu zcela deklasoval řady soupeřů a pustil se do odvážného úniku. Ten nakonec překazil pouze legendární Jarda Obruča a Mgr. "Ouško" Holiš a tak si Victor z Veselá Areny odváží svou první letošní medaili v nesjezdových disciplínách.

Program dne zakončil závod Mužů 1, kde byl úkol Riders jasný - nedarovat šanci soupeřům z Rádesova týmu ČS-Speciaized. To se nakonec povedlo jak Roccovi, který si uhlídal vedení před skvěle jedoucím Buksičem až do cíle a vyhrál, tak Aviatorovi, který si stejně poradil s elegancí sršící Radečkou a bral konečné, bohatě bodované, 12. místo.

Aktuální výsledky a veškeré informace o letošním ročníku Valašského poháru najdete na zbrusu nowwwém webu pořadatelského SK Edie teamu.

Bohatá fotogalerie ze závodu prozatím na supriders.rajce.cz

 


» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet