kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
11.5.2013 / Pohár drahanské vrchoviny No.3, Suchý

Ani nevlídné cyklokrosové počasí, v němž by ani Emi Heki neváhal nasadit dlouhé špurtky, neodradilo kvarteto Superior Riders od účasti na třetím závodě sympatického seriálu Pohár Drahanské vrchoviny, vypsaným tentokrát jako Velká cena obce Suchý.

Vedoucím výpravy vyrážející z tradičního shromaždiště U žida v Bělotíně, byl tentokrát jmenován "Ten co ničí lidi", což sice na zbytek posádky bílého vozu (mladý Lavka, teta Johanka a Rocco) kladno enormní nároky na hygienu a slušné chování, na druhou stranu ale navozovalo pocit jistoty a bezpečí, tak důležitý v těchto nejistých časech... A právě toto dokázali Superior Riders na rozbahněné rovinaté trati přetavit ve trojici medailí.

Nejdříve vyrazil do boje s bahnem a soupeři mladší z klanu Lavičků a brzy po startu rozvěsil společné startovní pole kadetů a juniorů doslova na cucky. Jediný soupeř, který s ním po čtyři okruhy dokázal držet krok jej sice nakonec připravil o vítězství, i tak ale Buky předvedl skvostný výkon plný aktivity.

Odpoledne byly ve vlnách vpuštěny na trať zbývající dospělácké kategorie - nejdříve Elite, kde se očekával souboj Rocca s cyklokropsovým mistrem světa Tomem Paprstkou, posléze v nadupané kategorii Chlapci 40-49let starší Lavka a nakonec teta Johanka spolu s jedinou soupeřkou v kategorii žen.

Rocco se po úvodním okruhu, v němž vyšlo najevo, že Tom není ještě po nepříjemném zranění ruky ve 100% pohodě, ujal aktivity, nasadil tempo které nedokázal akceptovat žádný ze soupeřů a suverénně zvítězil. Neméně čarovně si po dlouhé závodní pauze počínal i Lavka a v závodě, který nakonec ovládl démonický ostravský matador Martin Šíma vybojoval parádní 4. místo. Třešničkou na dortu byl pak výkon tety Johanky, která se nespokojila pouze se suverénním vedením kategorie žen a v drahanském bahně nemilosrdně trestala jednoho muže za druhým...

Příjemnou sobotu v Suchém zakončila koupel v místním termálním rybníčku Brčálníčku (jehož teplota byla oproti teplotě vzduchu asi trojnásobná), očista kol mycím pohunkem, delikatesní páreček a vyhlášení vítězů...

Více se o skvěle organizovaných závodech Poháru Drahanské vrchoviny dočtete zde


» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet