kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
26.5.2013 / SP MTB XC No.2, Nové Město na Moravě

Náročný worldcupový víkend na nehostinné a téměř podzimní Vysočině má za sebou početná partička Superior Riders. Domů si kromě plných mošniček zážitků, nefunkčních hlasivek, jedné neznámé pohlavní nemoci a několika trestních oznámení odvážejí také dvě zlaté medaile...

Po pátečním eliminatoru, který ovládl kolega ze Superior-Brentjens teamu Kenta (zvaný pro svůj kladný vztah ke koním Kentus) propukla novoměstská mise Superior Riders naplno o sobotnín studenén a sychravém ránu, kdy se na start bikemaratonu, vypsaného navíc jako republikový šampionát vzdělanců, postavil nejdříve Kéro volící odvážně dlouhou a posléze také teta Johanka, císařpán Vojta, Aviator a Rocco s Victorem preferující poloviční, ale o to rychlejší distanci.

Klání se pro Riders bohužel nevívíjelo dobře již od samého začátku, kdy byli kvůli špinavým tretrám ředitelem závodu, vykázáni až na samý konec první vlny. Smůla se pak nadále držela Victora, kterého postihl zákeřný defekt, stejně jako akademiky Kéra a Johanku. Skvěle jedoucího Vojtu pak problémy s řetězem odsunuly z medailových příček na 12. místo v cíli. Bez komplikací se tak závod vyvíjel pouze pro Aviatora, který jej měl jako rozjetí před večerní exhibicí Night Race a zcela podle plánu dokončil tréninkově na 44. místě a předsedu Rocca, který se v prvním kopci ujal vedení a zcela podle plánu zvítězil. Odmítnout profesionální smlouvu s níž v blízkosti cíle čekal Bart Brentjens nebylo jednoduché, slzy Aviatora a zármutek Vojty nad očekávanou ztrátou milovaného předsedy však bylo nakonec silnější...

Další velkou radostí sobotního dopoledne byla kromě vyhřívaného karavanu Oakleyshop.cz s vrchním topičem Kučou, duhy nad Vysočina Arénou a lesního setkání s ikonou mužského modelingu Pavlem Němcem fantastická svěťáková premiéra juniorky Báry Průdkové z ostravské líhně talentů Bike 2000 startující na zbrusu novém karbonovém 27.5" prototypu Superior postaveném v týdnu pozlacenými ručkami šéfmechanika opavské pobočky SupShop.cz Liborka... Barča dokončila jako nejlepší z našich na parádním 13. místě - Gratulujeme!!!

Po odpoledním fandění juniorům a mužům do 23 let pod vedením Fishe se Superior Riders vrátili do akce před večerní devátou hodinou, kdy za teploty blížící se absolutní nule startoval atraktivní exhibiční závod na osvětlených biatlonových tratích Night Race. Ten již sice nekomentoval oblíbený spíkr Pavel Mrázek, s ním otřásl výrok tety doktorky Soni o "starším pánovi v červené mikyně" natolik, že zcela ztratil hlas, i tak byla ale atmosféra vynikající.

Noční závod Riders proměnili v dokonale zinscenované představení s jasně rozdanými rolemi... nejdříve startovní pole rozvěsila návnada v podobě sprintera-specialisty Aviatora, který v prvních 157 metrech po startu disponuje výkonem přesahujícím 1200W. Poté převzal štafetu Victor, který spanilou jízdou podlomil sebevědomí většiny startujících. když oba protagonisté po skvěle odvedené práci ve druhém okruhu ze závodu odstoupili, držela se Rocca již jen tříčlenná skupina jezdců, kterou předseda postupně zredukoval pouze na papírového favorita závodu Mlýnyho.

S houstnoucí tmou přišel čas na eso v podobě osvědčené komediálně scénky "Vem si mě" (poté dokonce neuměle opakované jedním z mechaniků Multivan Merida Teamu), kterou Viky s Aviatorem vystřihli tak dokonale, že břeclavského kulturistu zcela paralyzovala. O zbytek se pak postaralo fantasticky fandící publikum naverbované za úplatu Kérem a Vojtou z novoměstských a žďárských zvláštních škol a polepšoven, které Rocca po hodině a jednom okruhu dohnalo k druhému sobotnímu triumfu a Superior Team 29 k dalšímu titulu "Today's fastest".

Po důkladné ranní přípravě na hotelu, která se neobešla ani bez menší exploze, se Superior Riders zahalili do kukel a kapucí a vyrazili na trať hlavních závodů pod hlavičkou ilegální fanouškovské organizace F&F MBCST (Fumic&Fontana Monster Black Cock Support Team). Navzdoru názvu a zaměření skupiny nebyli od přízně ušetřeni ani další závodníci v čele s lačným Martino Fruetem, Grande Paolem, Ňumim, nestárnoucím piccolo Miguelem Martinezem, Emily Batty, Terkou "sluší ti to" Huříkovou a dalšími. Samozřejmostí pak byla tradiční šišková válka s motopředjezdcem Georgem Fikejzem, kurzy říšštiny vedené Vojtou Císařem a další charitativní kratochvíle... více ve fotogaleriích


» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet